چاپ        ارسال به دوست

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی:

نماز و دعا زمینه ساز رسیدن به سلامت معنوی است


رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی گفت: با دعا و توجه به مسائل معنوی می توانیم به نتایج مطلوب رسیده و اثراتی که به واسطه بیماری بر بیمار به وجود آمده از بین رفته و بیمار با روحیه بیشتری بتواند دوران بیماری را سپری کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر مرندی در دومین روز از همایش سلامت معنوی که در تالار همایش های مرکز غدیر قم برگزار شد گفت: در توانمند سازی معنوی باید روی کودکان کار کنیم و از سنین پایین باید این کار صورت بگیرند و والدین در این عرصه وظیفه دارند.
وی گفت: سلامت معنوی باید با آموزش در عجین باشد و آموزش و پرورش، رسانه ها، خانواده ها و.... باید در این عرصه گام برداشته تا بتوانیم سلامت معنوی را در جامعه نهادینه کنیم.
دکتر مرندی ابراز داشت: باید پیشگیری های اولیه در این عرصه عوامل تضعیف کننده ایمان از بین برود و اگر هم این عوامل وجود دارد به گونه ای باشد که افراد تحت تاثیر آن قرار نگیرند.
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی افزود: با دعا و توجه به مسائل معنوی می توانیم به نتایج مطلوب رسیده و اثراتی که به واسطه بیماری بر بیمار به وجود آمده از بین رفته و بیمار با روحیه بیشتری بتواند دوران بیماری را سپری کند.
وی گفت: برخی از بیماری ها به گونه ای است که حتی انسان تمام مسائل را انکار می کند که در این زمینه باید با سلامت معنوی به مقابله با موضوع پرداخت و اجازه نداد این مسائل در وجود انسان بروز کند.
دکتر کلانتر معتمدی عضو فرهنگستان علوم پزشکی نیز در این جلسه گفت: سلامت معنوی که ما در مورد آن در جامعه صحبت می کنیم، سلامت معنوی اسلامی نیست و باید آن چیزی که مد نظر اسلام است را تقویت کنیم.
وی تصریح کرد: اساتید باید الگوی اخلاق معنوی برای دانشجویان و پزشکان نیز الگو سلامت معنوی برای همه به ویژه بیماران باشند.
عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: در قرآن و روایات این همه مسائل معنوی داریم و باید از آن استفاده کنیم، این همه مسائل معنوی وجود دارد که باید از آن استفاده کنیم و بهره ببریم.
دکتر کلانتر معتمدی گفت: در زمان هشت سال دفاع مقدس فرد جانبازی که همه اعضای بدنش ترکش خورده بود پیش من می آمد اما به قدری خرسند بود و همواره می گفت خدایا راضی هستم به رضایت تو و این سلامت معنوی بود که باید در جامعه امروزی نیز گسترش یابد


 


١٢:٤٣ - پنج شنبه ١٦ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٢٥٨١٤    /    تعداد نمایش : ٥٨٥