چاپ        ارسال به دوست

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی:

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از سال آینده اجرایی می شود/قدردانی از زحمات تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی قم


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که از سال آینده اجرایی می شود و با اجرایی شدن آن تحولی در حوزه پرستاری به وجود می آورد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مهندس احمد امیرآبادی فراهانی در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان قم که در مجتمع فرهنگی حضرت مریم(س) برگزار شد گفت: در ایام الله دهه فجر به سر می بریم که باید قدر این انقلاب را دانسته و اجازه ندهیم که انقلاب ما خدشه دار شود.
وی عنوان داشت: پیشرفت های گسترده ای در طول انقلاب به وجود آمده که در همین رشته پزشکی شاهد هستیم در ابتدا انقلاب از دیگر کشورها برای ما پزشک می آمد اما امروزه جوانان ما در عرصه پزشکی حرفی برای گفتن داشته و پیشرفت های خوبی کرده ایم.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اوایل انقلاب مرگ و میر کودکان 111 در هزار بود که این آمار امروزه به 14 در هزار رسیده است که این عدد اندک هم به دلیل برخی بی موالاتی خانواده ها و همچنین پیگیری آنهاست، وگرنه در تمامی سطح کشور و در روستاها مراکز درمانی، خانه های بهداشت، پزشک و پرستار و... حضور داشته و خدمات رسانی می کنند.
امیرآبادی گفت: پیش از انقلاب روزانه 6 میلیون بشکه نفت فروخته می شد، که این امر در هیچ یک از روزهای بعد از انقلاب به روزی بیشتر از 3 میلیون بشکه در روز نرسیده است.
وی افزود: این آمار در حالی مطرح می شود که جمعیت کشور دو برابر شده و دشمنی دشمنان نظام و انقلاب نیز روز به روز در حال گسترش است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به روز پرستار اشاره کرد و ضمن تبریک این روز گفت: پرستاری یک حرفه ای است که بسیار ارزشمند بوده و کار کردن در آن عبادت است.
امیرآبادی افزود: پرستاران در طول شبانه روز به بیمار رسیدگی کرده و به او خدمات رسانی می کنند که این بسیار ارزشمند است و باید قدردان زحمات پرستاران باشیم.
وی گفت: پرستاران خستگی ناپذیرند و در طول شبانه روز در خدمت رسانی به بیماران تلاش کرده و اهتمام دارند که باید قدر آنها را دانست و در رفع مشکلات این انسان های ایثارگر کوشید.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته قانون تعرفه گذاری است که از سال آینده اجرایی می شود و با اجرایی شدن آن تحولی در حوزه پرستاری به وجود می آورد.
امیرآبادی گفت: دریافتی پرستاران نسبت به سختی کار آنها کم است و باید تلاش کنیم تا اصلاح شود و نباید پرستاران هیچ دغدغه ذهنی در کار خود داشته باشند.
وی در پایان از زحمات رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم قدردانی کرد و گفت: تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی قم همواره در راستای خدمات رسانی به مردم گام بر می دارند و نمونه آن راه اندازی بیمارستان فرقانی بود که با همه وجود در راستای اتمام آن تلاش کردند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دو بیمارستان امیرالمومنین(ع) و منطقه نیروگاه نیز در دست احداث است که امیدواریم هر چه سریعتر این دو بیمارستان نیز به اتمام برسد.


 


١١:٣٤ - شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٢٦٠٣٣    /    تعداد نمایش : ٩٧٤