چاپ        ارسال به دوست

آیت الله سعیدی:

امر به معروف باید با زبان شیرین بیان شود/همگان در اقامه نماز مسئولیت دارند

امام جمعه قم عنوان داشت: امر به معروف و نهی از منکر دو تکلیف الهی است و باید با شیرینی و زیبایی به دیگران ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، آیت الله سعیدی امروز در مراسم تجلیل از فعالان امر به معروف و نهی از منکر و نماز دانشگاه علوم پزشکی قم با عنوان واجب فراموش شده گفت: اقامه نماز با تلاش فراوان همراه است، خواندن نماز مشکلی ندارد اما اقامه نماز هزینه دارد.
وی گفت: آثار و برکاتی که اقامه نماز در جامعه دارد بر کسی پوشیده نیست و باید در مسائل مختلف بکوشیم تا نماز را اقامه کرده و این اقامه را به جای جای جامعه ارائه دهیم.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: امر به معروف و نهی از منکر نیز پرهزینه و با گرفتاری است اما اثرات خود را دارد و نباید مورد فراموشی قرار گیرد.
آیت الله سعیدی با اشاره به ساخت بنای کعبه و اهرام مصر گفت: هر دو بناهای ماندگار است اما کعبه چون با نیت خالص و عشق ساخته شد ماندگار شد و به نیکی از آن یاد می شود اما در اهرام مصر این مسائل وجود ندارد و در قرآن کریم نیز اشاره شده که فرعون شما را به بیگاری گرفته بود و بنای آن بر اساس ظلم است.
امام جمعه قم گفت: باید نیت در کارها خالصانه باشد و در دین مبین اسلام، بستر و زمینه کار فراهم است و امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو موهب الهی است و به عنوان غذای روحی انسان به شمار می رود.
آیت الله سعیدی عنوان داشت: امر به معروف و نهی از منکر دو تکلیف الهی است و باید با شیرینی و زیبایی به دیگران ارائه شود.
وی افزود: اگر بخواهیم در اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر گام برداریم باید با نیت خیرخواهانه بوده و اگر این باشد تاثیرگذاشته و ماندگار می شود.


 


١٣:٣٩ - چهارشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٢٦٢٧٠    /    تعداد نمایش : ٤٩٩