چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد

تحصیل 417 دانشجوی پرستاری مامایی در دانشگاه علوم پزشکی قم


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم از تحصیل 417 دانشجوی پرستاری مامایی در دانشکده پرستاری، دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر سید حسن عادلی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار گفت: دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قم جزو اولین دانشکده های دانشگاه است که آموزش به دانشجویان مامایی و پرستاری را در دستور کار دارد.

وی عنوان داشت: در خصوص رشته پرستاری و اورژانس نیز مجوز اخذ شده و پیگیر اخذ مجوز ارشد سالمندی و ویژه نیز هستیم که بتوانیم دانشجو جذب کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: دانشکده پرستاری تلاش می کند تا با توجه به نیاز کشور به جذب پرستار پرداخته و ظرفیت دانشجویان را به دو برابر افزایش دهد.

دکتر عادلی گفت: در حال حاضر 417 نفر دانشجوی پرستاری مامایی در دانشکده در حال تحصیل هستند که در تلاش هستیم مشکلات زیرساختی دانشکده را برطرف و در تربیت دانشجویان با استعداد بکوشیم.

وی عنوان داشت: 20 هزار تخت تعهد دولت برای افزایش سرانه تخت های بیمارستانی است که از این تعداد هزار و 800 تخت مربوط به استان قم است و از این رو نیاز مبرم به پرستار داریم و تلاش می کنیم تا به تربیت دانشجویان پرستاری بپردازیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: سالانه بین 30 تا 40 نفر دانشجوی پرستاری جذب دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قم می شوند که امسال این رقم به 75 دانشجو رسید که 30 درصد این تعداد بومی استان هستند.


 


١٤:٣٦ - سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٧٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٣