چاپ        ارسال به دوست

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر


بسمه تعالی

دهه فجر،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزش هاي اسلامي و انقلابی ملتی است که با نثار خون خود برگی نوین را در تاریخ بشریت رقم زدند و دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، برهه ای از تاریخ این مرز و بوم کهن است که امت اسلامی با رهبری مراد و امام خویش، مسیر کشور را از خدمت به اجانب و استکبار به حرکت در طریق استقلال و آزادگی تغییر داد و با اقتدار به جایگاه رفیع جمهوری اسلامی ایران کنونی دست یافت.

فرارسیدن چهلمین دهه فجر، سرآغاز تجلی فصلی دیگر از افتخار، عزت و سربلندی ملتی است که نشان داده‌اند همواره با استقامت می‌توان در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان اسلام و انقلاب ایستادگی کنند و به دشمنان را به زانو در آورند.

روزهای پیروزی انقلاب اسلامی روزهای ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست، انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند ، انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود.

این انقلاب را باید انفجار نور نامید، چرا که مردم با مشت‌های گره کرده و گام‌های استوار در راستای تحقق انوار الهی کوشیدند و در زمستان 57 بهاری جاویدان را خلق کردند.

حال که در چهارمین دهه انقلاب اسلامی ایران به سر برده و دشمنان قسم خورده به طور آشکار و پنهان علیه نظام پرافتخار جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند، باید با وحدت کلمه و انسجام در برابر آنها ایستاد و اجازه نداد که آنها به اهداف شوم خود برسند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت زهرا(س) و ایام فاطمیه و همچنین تبریک به مناسبت ایام الله دهه فجر دوام و قوام و  عزت نظام جمهوری اسلامی را از پیشگاه خداوند متعال خواستارم.

                                                                       دکتر ابوالفضل ایرانی خواه
                                                                   رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم


 


٠٨:٣٣ - شنبه ١٤ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٨١٣    /    تعداد نمایش : ٣٥٩