چاپ        ارسال به دوست

آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی در قم

مانور بسیج سلامت نوروزی با حضور معاونت بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان و  کارشناسان بهداشت محیط آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر حسن ایزانلو معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع کارشناسان بهداشت محیط، فعالیت این گروه را به عنوان ویترین و پیشانی فعالیت های مرکز بهداشت عنوان کرد و اهمیت رسالت آنها را با خدمت به زائرین صدچندان دانست. 

 

وی گفت: هماهنگی های درون بخشی و برون بخشی، آموزش و اطلاع رسانی گسترده، نظارت و بازرسی های دقیق و مستندسازی و گزارش دهی شفاف فعالیت ها از جمله وظایف مهم گروه بهداشت محیط است که باید با نهایت دقت به آن عمل کنند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان داشت: در طول اجرای طرح در یک ماه، 55 کارشناس بهداشت محیط در قالب تیم های دو و سه نفره روزانه و یک تیم به صورت شبانه به انجام نظارت های دقیق خواهند پرداخت.

 

دکتر ایزانلو بیان داشت: علاوه بر سطح شهر بخش های کهک، جعفریه، قنوات و دستجرد نیز تیم های مشترک اعزام و مورد نظارت قرار می گیرند. 

 

وی گفت: در طول نظارت ها کارشناسان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مساجد، هتل، مهمانپذیر، بوستان ها، نمازخانه ها، اماکن مسیر راهی و... بازدید خواهند کرد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تمامی تاسیسات آبرسانی و منابع آب در سطح شهر کلرسنجی شده و از آب آنها، استخرها، آب اماکن زیارتی ، بوستان ها و... جهت انجام آزمایشات لازم  نمونه برداری می شود.

 

در ادامه برنامه از کارشناسان و بازرسان موفق و نمونه در فعالیت های سال 96 تجلیل شد و در پایان برنامه تمامی کارشناسان در قالب اکیپ های تعیین شده جهت آغاز نظارت های نوروزی به منطقه نظارتی خود اعزام شدند.

 

 


١١:٤٤ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٩٩٣    /    تعداد نمایش : ٤٤٥