چاپ        ارسال به دوست

آیت الله سبحانی:

سلامت در درجه اول از خانواده آغاز می‌شود/نامگذاری هفته سلامت اقدام ارزشمندی است

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: نامگذاری هفته‌ای به نام سلامت بسیار امر پسندیده‌ای است تا مردم بیشتر به عظمت نعمت سلامت توجه داده شوند و قدر آن را بدانند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، آیت الله العظمی جعفر سبحانی شامگاه یکشنبه در دیدار با دکتر ابوالفضل ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم که در دفتر این مرجع تقلید همزمان با هفته سلامت برگزار شد، گفت: ما انسان‌ها از دو نعمت مهم امنیت و سلامتی برخوردار هستیم و زمانی قدر این دو نعمت را می‌دانیم و به عظمت آن پی‌ می‌بریم که یکی از آن‌ها را از دست بدهیم.

وی افزود: امنیت نعمت بزرگی است که خداوند به مردم کشور ما بخشیده است و در سایه این نعمت است که می‌توان از مواهب الهی استفاده کرد.

این استاد سطوح عالی حوزه اظهار کرد: نامگذاری هفته‌ای به نام سلامت بسیار امر پسندیده‌ای است تا مردم بیشتر به عظمت نعمت سلامت توجه داده شوند و قدر آن را بدانند.

وی مطرح کرد: سلامت در درجه اول از خانواده آغاز می‌شود و والدین باید نسبت به مسائل بهداشتی و سلامتی آشنایی کامل داشته و فرزندان خود را نیز آشنا کنند.

آیت الله سبحانی با اشاره به این که باید این موضوع فرهنگ‌سازی شود و در مدارس و کتاب‌ها آموزش داده شود، گفت: رسانه‌ها نیز در تشریح این امر برای مردم نقش مهمی دارند و اگر این سه گروه دست به دست هم دهند بیماری کمتر شده و بهداشت مردم بالاتر می‌رود.

وی از این که دولت توجه خاصی به امر بهداشت و سلامت مردم دارد ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدواریم  بیمارستان هزار  تخت خوابی قم نیز به زودی افتتاح شود.

مرجع تقیلد شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود از وضعیت نان در قم انتقاد کرد و گفت: در بسیاری از نانوایی‌ها نان‌ سوخته به مردم تحویل می‌شود لذا باید به این امر رسیدگی شود و نان‌های سبوس‌دار و با کیفیت به مردم داده شود.


 


٠٩:٤١ - دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٢٦٩    /    تعداد نمایش : ٣٩٧