چاپ        ارسال به دوست

‏همایش توسعه آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد

همزمان با هفته معلم همایش توسعه آموزش پزشکی قم(تاپ) به همت معاونت آموزشی و با مشارکت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

 

‏‎ به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این همایش با اشاره به پیشرفت بشر زمینه های مختلف گفت: آموزش پزشکی یکی از حوزه هایی است که در سالهای اخیر به طور مستمر در حال تغییر و تحول اساسی بوده است و برای اینکه بتوانیم همچنان در این حوزه از علم روز پزشکی عقب نمانیم می بایست توجه جدی و ویژه ای به امر آموزش پزشکی داشته باشیم.

 

‏‎ دکتر ایرانی خواه با اشاره به این موضوع که پژوهش ها و تحقیقات بایستی هدفمند باشد افزود: متاسفانه امروزه در کشور ما تحقیق ها و پژوهش ها در زمینه های مختلف انجام می شود که بعضا در راستای نیازها و مشکلات روزموجود کشور در زمینه های مختلف نیست و این موضوع باید اصلاح شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در زمینه پژوهش های پزشکی نیز این نقیصه وجود دارد و بایستی پژوهش ها و تحقیقاتی در اولویت قرار بگیرد که بتواند مشکلی از مشکلات سلامت جامعه را رفع کند ، البته نسبت به چند سال گذشته وضعیت پژوهش ها بسیار بهتر شده است ولی هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

 

‏‎ دکتر ایرانی خواه با اشاره به اهمیت نقش اساتید در دانشگاه ها افزود: مراکز توسعه آموزش پزشکی بایستی سیاست گذاری های درستی را در دستور کار قرار دهند تا دانشجویان و اساتیدی که علاقه مند به انجام تحقیق و پژوهش در این زمینه هستند بتوانند با انگیزه و علاقه به این امر پرداخته و در مسیر توسعه مد نظر این مراکز و دانشگاه ها قدم بردارند.

 

‏‎ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مسئولیت های مهم مراکز توسعه آموزش پزشکی بحث کشف نخبگان و استعداد های درخشان علمی و همچنین نخبه پروری است که اگر این امر به خوبی صورت پذیرد می تواند کمک شایانی در راه پیشرفت و توسعه علوم پزشکی نماید.

 

‏‎ وی در پایان بیان داشت: امیدوارم اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم که در کشور جزو اساتید برجسته هستند، بتوانند با همت و تلاش بیشتر در تربیت دانشجویان پژوهش محور و کوشا گام بردارند.

 


١٥:١٣ - شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٤٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٢