چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم:

افزایش ماموریت های اورژانس 115 قم در زمان افطار/لزوم توجه مردم به جلوگیری از حوادث

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم گفت: متاسفانه حوادث ترافیکی در زمان افطار گسترده است و از این رو از مردم تقاضا می کنیم که با رعایت و مدیریت زمان در کاهش حوادث ها بکوشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر شهیدی با اشاره به برنامه های اورژانس 115 قم در ایام ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به شروع ماه مبارک رمضان و افزایش حجم تردد داخل شهری خصوصا موتورسوارها در ساعات پایانی روز و لحظات منتهی به اذان مغرب، شاهد افزایش معنا دار آمار حوادث ترافیکی در سطح شهر هستیم که متاسفانه ناشی از عجله راکبین موتورسیکلت ها برای رسیدن به مقصد و منزل برای لحظات افطار است.

وی تصریح کرد: این موضوع، بار کاری پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی را در این ساعات افزایش چشمگیر داده است که انتظار است همشهریان با مدیریت زمان از بروز حوادث جلوگیری کنند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم گفت: در لیالی قدر نیز اورژانس ۱۱۵ در اماکن مقدس شامل اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و مصلی قم که خیل عظیم عبادت کنندگان برای انجام مناسک احیا تجمع می کنند، با حداکثر توان و بهره گیری از نیروی انسانی متعهد و ناوگان آمبولانس خود مستقر خواهد بود تا در صورت بروز فوریت پزشکی امکان انتقال سریع مومنین و روزه داران فراهم شود.

دکتر شهیدی به ایام سالگرد ارتحال امام راحل اشاره کرد و گفت: با عنایت به تقارن ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با ماه مبارک رمضان اورژانس ۱۱۵ قم در هماهنگی کامل با سازمان اورژانس کشور و در راستای تکالیف استانی و ملی اقدام به اعزام آمبولانس در معیت کاروان های زیارتی و نیز استقرار آنان در محل های از پیش تعیین شده توسط EOC کشور تا پایان مراسم خواهد کرد.

وی گفت: در روزهای جمعه ماه مبارک رمضان علاوه بر استقرار آمبولانس به روال هر جمعه در محل مصلی ظرفیت پشتیبان بیشتری تدبیر شده است تا به نمازگزاران روزه دار خدمات فوریتهای پزشکی را ارائه شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم ضمن درخواست از مردم گفت: تقاضای ما از مردم شریف و مومنین و روزه داران این است که ضمن رعایت نکات ایمنی و بهداشتی و توجه ویژه به سلامتی خود از فضای معنوی این ماه مبارک بهره جسته و مانع پیش آمد حوادث خصوصا در شب های ماه مبارک که شاهد حضور حجم انبوهی از خودرو و موتور سیکلت در سطح شهر هستیم، شوند.

دکتر شهیدی عنوان داشت: همچنین از خانواده های عزیز تقاضا داریم با نظارت دقیق بر فرزندان خود نسبت به رفتارهای پرخطر ترافیکی هوشیار باشند تا شاهد حادثه تلخی نباشیم.

انتهای پیام/

 


١١:٢٠ - چهارشنبه ٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٥٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٤