چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار قم:

سالانه بیش از 300 نفر بر اثر سوانح راهنمایی و رانندگی در استان قم دچار مرگ می‌شوند

معاون استاندار قم گفت: به صورت متوسط سالانه بیش از 36 هزار نفر از خانوارهای قمی درگیر مشکلات ناشی از تصادفات جاده‌ای می‌شوند، همچنین سالانه بیش از 300 نفر بر اثر سوانح راهنمایی و رانندگی در استان قم دچار مرگ می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،
نخستین جلسه مجمع سلامت قم با حضور آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، سید مهدی صادقی استاندار قم، محمدهادی ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت و دیگر مسئولان استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

معاون عمرانی و شهرسازی استاندار قم نیز در این جلسه، با اشاره به رصد تحولات ترافیکی استان تأکید کرد: در کمیته ترافیک استان  تمام اتفاقات و آخرین نتایج طرح‌های ترافیکی رصد می‌شود.

محسن بهشتی با تأکید بر کمبود تقاطع‌های غیرهمسطح در استان ادامه داد: حقیقت این بوده که اغلب تصادفات استان در چهارراه‌ها اتفاق می‌افتاد که نشان از نیاز استان به تقاطع‌های غیر همسطح است.

وی با اشاره به وجود آمار بالای موتورسیکلت در قم خاطرنشان کرد: قم یکی از قطب‌های اصلی تولید موتورسیکلت در کشور است اما استانداردهای استفاده از این وسیله در استان رعایت نمی‌شود.

معاون عمرانی و شهرسازی استاندار قم با انتقاد از صرف توجه مسئولان استان به مسئله اشتغال بدون در نظر گرفتن پیش‌زمینه‌های سلامت، تصریح کرد: بالغ‌بر 15 درصد از سوسیس و کالباس کشور در استان قم تولید می‌شود که در امر سلامت استان اثر سوء دارد.

بهشتی ادامه داد: متأسفانه با نگاه‌های تک سویه به اشتغال و تولید واحدهای مخرب سوسیس و کالباس، موتورسیکلت، کوره‌های آجر پزی و کارخانجات ذوب سرب در استان مستقر شده‌اند.

۱۰ درصد مردم قم درگیر تصادفات رانندگی هستند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم نیز در ادامه این جلسه، تأکید کرد: برای تشکیل مجمع سلامت استان سه جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی به همراه سه جلسه ویژه در زمینه ترافیکی تشکیل شده است.

سید محمدرضا هاشمی با اشاره به آمار بالای تصادفات در قم بیان کرد: بالغ‌بر یک‌سوم از پرونده‌های تشکیل شده در قوه قضائیه قم مربوط به تصادفات راهنمایی و رانندگی است.

وی با بیان افزایش نزاع‌های خیابانی در قم تأکید کرد: متأسفانه نزاع خیابان‌های یکی دیگر از پدیده‌های استانی بوده که شاهد تشکیل پرونده‌های ویژه‌ای در قوه قضائیه برای آن هستیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم گفت: متأسفانه سالانه 10 درصد از خانواده‌های استان در رابطه با تصادفات راهنمایی و رانندگی درگیر می‌شوند.

هاشمی ابراز کرد: به صورت متوسط سالانه بیش از 36 هزار نفر از خانوارهای قمی درگیر مشکلات ناشی از تصادفات جاده‌ای می‌شوند، همچنین سالانه بیش از 300 نفر بر اثر سوانح راهنمایی و رانندگی در استان قم دچار مرگ می‌شوند.

 


٠٩:٤١ - سه شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٣٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٠