چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم:

ارتقای بهره وری درگرو تغییر نگرش مسئولان است/پیشگیری پیش درآمد سلامت در کشور

استاندارقم با بیان اینکه ارتقای بهره وری درگرو تغییر نگرش مسئولان است گفت:درنظام مدیریت کشور مواجه با کمبود نگرش بلندمدت، برنامه ریزی و پیشگیری احساس می شود و این موضوعی است که به شدت به آن نیازمندیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،
سید مهدی صادقی امروز درنشست روسای دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 6 آمایشی کشور در دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: درصورت تغییر نگرش همه سطوح مدیریتی پیرامون بهینه کردن مدیریت مصارف و هزینه ها موجب می شود تا حداقل 20 درصد به بهره وری کشور افزوده گردد.
صادقی، با بیان اینکه در نظام مدیریت کشور مواجه با نقص نگرش در مدیریت ها هستیم اظهار داشت: اگر پیش از وقوع مشکلات، پیش بینی و برنامه ریزی لازم برای جلوگیری از وقوع آن صورت گیرد، به طور قطع هزینه ای که بر کشور تحمیل می شود،به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.
صادقی گفت: با وجود کارهای علمی فراوان به دلیل اینکه باور به این دستاوردهای علمی وجود ندارد، موجب شده تا این تولیدات علمی و تحقیقاتی به طور شایسته مورد استفاده قرار نگیرد و این اشکال در تمام سطوح مدیریتی وجود دارد.
وی با تاکید بر اهمیت حوزه بهداشت و درمان در ارتقای سلامت و رضایتمندی جامعه گفت: به دلیل اینکه حوزه بهداشت و درمان، ارتباط مستقیم با سلامت مدیریت و جان مردم دارد باید علاوه بر ارتقای دانش، برای بهبود و ارتقای خدمات رسانی به مردم تلاش مضاعف صورت گیرد.
استاندار قم، پیشگیری را پیش درآمد سلامت درکشور دانست و تاکید کرد: باید این نگرش در بین مسئولان ایجاد شود که پیشگیری کم هزینه تر، کارآمدتر و بهتر از درمان است چرا که با وجود شعار پیرامون این موضوع شاهد هستیم که در عمل آنچه رخ می دهد به جای پیشگیری، مدیریت درمان است.
وی اظهار داشت: به طور قطع توجه به پیشگیری از بیماری موجب بهبود و ارتقای سطح زندگی مردم و افزایش بهره وری در جامعه می شود.

 

 


١٤:١٤ - چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٦٢٢    /    تعداد نمایش : ١٥٣