چاپ        ارسال به دوست

نخستین دوره آموزشی اصول مراقبت های پیش بیمارستانی در تروما برگزار شد

نخستین دوره آموزشی PHTM (اصول مراقبت های پیش بیمارستانی در تروما) در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،
دکتر شهیدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم در این خصوص گفت: PHTM یکی از دوره های مصوب سازمان اورژانس کشور است که باهدف به روز بودن دانش و مهارت پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی در زمینه نحوه برخورد با مصدومان و آسیب دیدگان حوادث ترافیکی و هر نوع سانحه دیگر برگزار می شود.

وی عنوان داشت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته این دوره برای گروه ۲۴ نفره ای در قالب کلاس و کارگاه مهارتی و بر روی مدل انسانی در تاریخ دوم و سوم آبان در پایگاه هوایی اورژانس قم برگزار می شود.

دکتر شهیدی تصریح کرد: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی در پایان و در صورت اخذ حدنصاب نمره تعیین شده، گواهینامه مخصوص را دریافت می کنند و در صورت عدم کسب نمره موظف خواهند بود در اولین دوره بعدی شرکت کنند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم عنوان داشت: همچنین بخشی از شرکت کنندگان در صورت اخذ نمره بالا قادر خواهند بود پس از طی دوره های تکمیلی به عنوان مربی سایر پرسنل اورژانس را آموزش دهند.

وی تصریح کرد: اورژانس پیش بیمارستانی قم واجد افراد خبره ای در امر آموزش است و دوره های متعددی تاکنون با محوریت کادراین مرکز برگزار شده است که از آن جمله می توان به "کارگاه تحویل بیمار از بالگرد" ، " مدیریت بیمار تنفسی در پره هاسپیتال" و .... اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

 


١٢:٠٧ - پنج شنبه ٣ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٦٣٣    /    تعداد نمایش : ٥٨١