چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به مناسبت روز پرستار
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور پیامی روز پرستار را تبریک گفت.

بسمه‌تعالی
میلاد حضرت زینب کبری(س) به زیبایی به نام روز پرستار نام‌گذاری شده بانویی که اسوه صبر و پایداری، بودند و الگویی برای ایثار و فداکاری به‌تمامی مردان و زنان به شمار می‌روند.

پرستاران در کرانه‌های درد و رنج زندگی می‌کنند و برای روشن نگه‌داشتن نور حیات جامعه با تمام وجود تلاش کرده و از جان‌مایه می‌گذارند که این همان عشق و فداکاری پرستاران است که به‌عنوان نگهبانان سلامت، در سخت‌ترين شرايط به بيمار اميد به زندگي می‌دهند.

پرستاران قشری از جامعه‌اند که گل‌واژه‌های مهربانی و ایثار در دستان مهربانشان شکفته می‌شود و آنگاه‌که بر بالین بیمار می‌آیند و دست نوازش گر خود را بر بیمار می‌کشند، زندگانی را به او هدیه خواهند داد.

پرستاران عاشقانی هستند که خستگی در وجودشان معنا ندارد و گرمی مهربانی و امید را در جان‌های خسته  و  فرسوده از درد و رنج  بیماران   تزریق  می‌کنند و لبخند شورآفرین  عشق   به   زندگی  را  بر لبان انسان‌ها جاری می‌سازند.

بدون تردید جامعه پرستاری با مشکلات فراوانی نیز دست‌وپنجه نرم می‌کند اما این مسائل هیچ تأثیری بر روح بلند و مهربان آن‌ها نداشت و از سوی دیگر نیز مسئولان به‌هیچ‌عنوان در رفع این مشکلات نباید کوتاهی داشته باشند.

این‌جانب ضمن تبریک به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار به همه پرستاران جامعه به‌ویژه پرستاران استان قم، برای آن‌ها بهروزی و سعادت را آرزومندم.

دکتر ابوالفضل ایرانی خواه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم


٠٩:٢٢ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٣٧٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٦