چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم:

روز پرستار، فرصتی مغتنم برای ارج نهاد به خدمات این قشر است
استاندار قم در پیامی گفت: نامگذاری سالروز میلاد حضرت زینب(س) به نام روز پرستار، مایه فخر جامعه شریف پرستاران، بیانگر جایگاه حرفه مقدس و ارزشمند پرستاری و فرصت مغتنمی برای ارج نهادن به خدمات، ایثار و مجاهدت های این قشر خدوم، قانع و نجیب است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، در پیام بهرام سرمست آمده است: در تقویم کشومان، پنجم جمادی الاولی سالروز ولادت باسعادت عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری(س) به نام روز پرستار نامگذاری شده است.

پیام حاکی است: آن بانوی بزرگ دشت نینوا، با صبر و بردباری و اقتدار و شهامت بی نظیر و به تنهایی، رسالت خطیر پرستاری از نهضت عاشورا و انتقال آن به نسل های بعدی را بر دوش گرفت و با سربلندی آن را به سرانجام رساند.

در این پیام آمده است: قدرشناسی و تکریم انسان های شایسته و زحمتکشی که همپای جامعه فرهیخته پزشکی، در سخت ترین لحظات زندگی بر بالین بیماران حاضر شده و نعمت سلامتی و حیات دوباره را به آنان هدیه می دهند، در تعالیم و آموزه های دینی ما مورد تاکید قرار گرفته است و فرمایش رسول مهربانی ها حضرت محمد مصطفی(ص) که می فرمایند: «کسی که برای برآوردن نیاز بیماری تلاش ‏کند، خواه نیاز او برآورده شود یا نه، همانند روزی که از مادر متولد شده است از گناهان ‏پاک می ‏گردد»؛ بیانگر این جایگاه ویژه است.

استاندار قم ضمن تبریک میلاد باسعادت الگوی صبر و عشق و ایثار، حضرت زینب(س) به محضر تمامی پرستاران پرتلاش، از زحمات و تلاش های ارزنده این قشر شریف در استان مقدس قم تشکر و قدردانی نموده و توفیق و ارتقای روزافزون مقام و منزلت همه پرستاران زحمتکش را ازدرگاه خداوند متعال مسالت کرده است.

 

.


١٤:٠٥ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٣٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٧٤