چاپ        ارسال به دوست

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاون استاندار قم

آیین تجلیل از ماماهای استان قم برگزار شد

🔻همزمان با روز جهانی ماما، مراسم تقدیر از تلاش های ماماهای استان قم با حضور معاون استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

✅ به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، این مراسم امروز و با حضور مهندس هاشمی معاون سیاسی امنیتی استاندار و دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، رئیس سازمان نظام پزشکی، مدیران و مسئولان و جمعی از ماماهای استان قم برگزار شد.

🔸دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت این روز گفت: امسال روز جهانی ماما تقارن پیدا کرده با یکصدمین سال بنیانگذاری دانش مامایی در ایران و پنجمین سال ترویج زایمان طبیعی در کشور که اقدامات صورت گرفته موجب اعتلاي سلامت مادران و نوزادان در كشور  شده است.

🔸وی گفت: جامعه مامایی همواره به عنوان یکی از ارکان مهم و حیاتی در تداوم و  توسعه شاخص های سلامت شناخته  می شود و به عنوانی بازویی موثر در اعتلای شاخص های سلامتی در عرصه نوزادان و مادران هستند.

🔸وی در ادامه با اشاره  فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص افزایش جمعیت گفت: با توجه به برنامه ها و سیاست های جاري وزارت بهداشت در این خصوص در جهت سلامت خانواده بدون شک جامعه مامایی در کنار سایر اجزاء حوزه سلامت نقش محوري  در تحقق این سیاست ها خواهد داشت.

🔸رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر شعار «هر خانه یک پایگاه سلامت» گفت: در این عرصه نیز نقش جامعه مامایی بسیار ارزنده است و با توجه به نگاه اجتماعی به مقوله سلامت و توجه وزارت بهداشت به آن، نقش ماماها در انتقال دانش سلامت بويژه در حوزه بهداشت و سلامت مادر و كودك به خانواده ها، حائز اهميت ويژه است
وی با تاکید بر همراهی و ضرورت انسجام و یکبارچگی میان ماماها با دیگر اصحاب سلامت بويژه با متخصصين گروه زنان و نوزادان گفت: توجه شايسته به این موضوع و مراقبت از خدشه دارشدن ارتباط علمي و انسجام و يكپارچگي امري مهم در جهت تحقق اهداف بلند سلامت كشور است.

🔸دکتر ایرانی خواه  در ادامه افزود: توجه به موازين اخلاق حرفه ای و علمی  همواره یکی از اصول ضروري  هر نوع فعالیت تخصصی  است و جامعه مامایی استان نیز باید همواره با بهره گیری از دانش روز و ارتباط مستمر با اساتید مجرب این رشته، در فراگیری و ارتقاء دانش خود در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

🔸وی با اشاره به برخی مشکلات جامعه مامایی گفت: یکی از دغدغه های اصلی در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و به تبع آن دانشگاه های علوم پزشکی رفع مشکلات و موانع موجود در حوزه سلامت است که امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته در این خصوص انتظارات جامعه مامایی و همه خدمتگزاران عرصه سلامت را محقق کنیم.

🔸 در پایان از ماماهای برتر استان قم با اهدا هدایایی تجلیل شد١٢:١١ - سه شنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٣٦١    /    تعداد نمایش : ٦٩٣