چاپ        ارسال به دوست

بيانييه بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي قم

در محكوميت كشتار مسلمانان مظلوم و بي دفاع كشور ميانمار

بسم الله الرحمن الرحیم


وَمَا لَكُمْ لاَ تُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاء وَالْوِلْدَانِ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا
وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ نَصِيرًا ﴿۷۵﴾


و چرا شما در راه خدا [و در راه نجات] مردان و زنان و كودكان مستضعف نمى‏ جنگيد ؟
همانان كه مى‏ گويند پروردگارا ما را از اين شهرى كه مردمش ستم‏ پيشه‏ اند بيرون ببر و از جانب خود براى ما سرپرستى قرار ده و از نزد خويش ياورى براى ما تعيين فرما.


امام خامنه ای:روسای کشورهای اسلامی و نخبگان سیاسی و دینی و فرهنگی در دنیای اسلام وظایف سنگینی بردوش دارند؛وظیفه متوقف سازی فوری وقایع فاجعه بار در میان کشورهای اسلامی که امروز نمونه های تلخ آن همچون حوادث یمن در سراسر جهان مایه اندوه و اعتراض است و وظیفه دفاع قاطع از اقلیتهای تحت ستم مسلمان ،همچون مظلومان میانمار و غیره و از همه مهمتر وظیفه دفاع از فلسطین و همکاری و همراهی بی چنوچون با ملتی که نزدیک به هفتاد سال است برای کشور غصب شده ی خود مبارزه میکنند.

در ساعاتی که گوشه ای از دنیا در رفاه مادی و بهره مندی از امکانات بهداشتی و ایمنی کامل به سرمیبرد در نقطه ای دیگر فاجعه انسانی درحال رخ دادند است. فاجعه ای که در سکوت رسانه ای عجیبی مسکوت مانده و کمتر سیاستمدار و آزادی خواهی فریاد عدالت برمی آورد.
یمن و میانمار دو بخش مظلوم و مسلمان دنیا که یکی در چنگال تعصبات بودائی های تحت حمایتِ امریکا محبوس شده و شاهد نسل کشی بزرگی ست و دیگری نیز در محاصره نظامی و داروئی توسط عربستانی ست که بطور آشکار پرچم حمایت از آمریکا در منطقه را دردست گرفته است.
سکوت سیاستمداران آمریکایی برایمان عجیب نیست چرا که صحبت از حقوق بشر را تنها زمانی عملی میکنند که همسو با منافع خود و رژیم صهیونیستی باشد و اگر سود خود را در آوارگی و به خاک و خون کشیدن کودکان ببینند سکوت خواهند کرد، همانطور که در قضیه فلسطین سکوت کردند و در کشتار دویست و بیست هزار نفر از مردم غیر نظامی هیروشیما و نازاکی و در جنگ های چندین ساله و فرسایشی عراق و افغانستان خودشان نقش اول را بازی کردند.

اما سکوت رسانه های دنیا و سازمان ملل چگونه قابل تصور است آنهم با چنین جنایات آشکاری مگر اینکه به واقعیت تلخی برسیم و آن نیز سلطه سیاست های منفعت محورانه سران غربی بر برخی سازمان های جهانی ست که امیدواریم اینگونه نباشد. به گزارش یونیسف هر روز ۶ کودک یمنی کشته یا مجروح می شوند، ۹۳۴ کودک کشته شده و ۱۳۵۴ کودک مجروح شده اند و ۱۰ هزار کودک زیر ۵ سال به دلیل سوء تغذیه جان داده اند؛ در این فحایع رسانه ها  کجا ایستاده اند ؟ به چه میزان این فاجعه را پوشش داده اند؟ کجای این نسل کشی و کودک کشی رنگ و بوی حقوق بشر را می دهد؟ کدام انسان باوجدانی می تواند این صحنه ها را ببیند و با بی تفاوتی بگذرد؟
این باور کردنی نیست که انسانی با هر مذهبی و ملیتی این وقایع را ببیند و بتواند سکوت کند.

حالا ما جمعی از فعالین عرصه بهداشت و درمان و دانشجویان ایرانی ضمن محکومیت آمریکا و رژیم صهیونیستی بدلیل فعالیت های ضد انسانی خود در جهان بویژه منطقه خاورمیانه و محکومیت عربستان بدلیل دخالت آشکار نظامی در کشور یمن و بودائییتی که متعصبانه مردم بی پناه و مظلوم میانمار را به خاک و خون میکشد، خواستار رسیدگی هرچه سریعتر پزشکان بدون مرز به اوضاع وخیم مردم یمن و میانمار  از جمله قحطی و محاصره غذایی،همه گیر شدن وبا ،محاصره داروئی و عدم دسترسی به تیم درمان و امکانات بیمارستانی هستیم.از سازمان ملل توقع داریم تا بدون هیچ تبعیض و چشم پوشی عاملین به این جنایت ها و نسل کشی هارا محکوم کند و خود بطور مستقیم و سریع به پرونده میانمار رسیدگی کند.ودر اخر باید بدانیم که همواره این مردم و جوانان آزاداندیش و عدالت محور هستند که در جهان فریاد ظلم ستیزی برمی اورند و پیشگام تغییر میشوند پس ای مردم دنیا با هر زبان و آئینی بییاید و حمایت خود را از کودکان و جوانان مظلوم یمن و میانمار اعلام کرده و قاطعانه مقابل ظالمان بایستیم.

همانا وعده خدا حق است و هیچ حکومتی با ظلم و جور پایدار نخواهد ماند و از خانه عنکبوت نیز سست تر خواهد شد.

 ١١:٠٧ - يکشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٧٣٦    /    تعداد نمایش : ٤٢٩