چاپ        ارسال به دوست

آیت الله نوری همدانی:

اقدامات ارزشمندی در وزارت بهداشت انجام شده است/خدمت به مردم عبادت است/تقدیر از خدمات دکتر قاضی زاده هاشمی


یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه در وزارت بهداشت خدمات ارزشمندی به مردم ارائه می شود گفت: همه اقدامات شما در راستای خدمت به مردم است که عبادت به شمار می آید.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، آیت الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و هیئت رئیسه دانشگاه گفت: در ابتدا باید از دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی قدردانی کنم که اقدامات بسیار ارزنده و قابل تقدیری انجام می دهند.

وی گفت: در قم نیز اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده که شاهد آن هستیم و مردم از این خدمات استفاده کرده و کار شما ارزشمند و عبادت است.

این مرجع تقلید عنوان داشت: در روایات اهل بیت(ع) آمده است که علم طب و بهداشت همتراز با علم فقه است و از این رو علمی که شما دارید و در مسیری که قدم برمی دارید ارزشمند است.

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: کار شما، قدم شما، قلم شما و نفس شما عبادت است چون در راستای خدمت به مردم گام بر می دارید و مهمترین امر همین است.

وی با اشاره به روایتی از اهل بیت(ع) گفت: کسی که پرخوری می کند بدنی مریض و قلبی پر قساوت دارد و کسی که کم می خورد بدنی سالم و قلبی رقیق دارد.

این مرجع تقلید افزود: از این روایت در می یابیم که پرخوری عامل بیماری های بسیاری است که باید این نکات به مردم آموزش داده شود.

آیت الله نوری همدانی نظارت بر عرضه مواد غذایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این امر نیز باید با دقت دنبال شود و در مراکز عرضه غذا و فروشگاه ها به این امر توجه داشته و اجازه ندهیم که سودجویان به منافع خود رسیده و به مردم ضربه بزنند.

وی ورزش را عامل سلامت عنوان کرد و گفت: بنده ورزش را همانند نماز برای خود واجب می دانم و باید همواره بکوشیم تا در سلامت جسم و روح کوشا باشیم.

این مرجع تقلید در پایان ضمن قدردانی مجدد از خدمات صورت گرفته در وزارت بهداشت، گفت: سلام ویژه بنده را خدمت دکتر قاضی زاده هاشمی ابلاغ فرمایید.


 


٠٨:٣٨ - يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٥٩٥    /    تعداد نمایش : ٣١١