چاپ        ارسال به دوست

با حضور دکتر ایرانی خواه؛

کمیته استانی انتقال خون برگزار شد


کمیته استانی انتقال خون با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی و سازمان انتقال خون استان قم برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این کمیته طی سخنانی با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه گفت: هدف از برگزاری این کمیته نظارت بر مصرف و بهینه منطقی فراورده های خونی و بررسی عمکرد کمیته های انتقال خون بیمارستانی است که می تواند نقش مهمی در رفع مشکلات و همچنین بررسی فرایندها داشته باشد.

وی گفت: این کمیته در حقیقت نوعی بازآموزی است که پس از گزارش کمیته های بیمارستانی می توان سیاست گذاری کرده و در صورت بروز مشکل آن را برطرف کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: تمامی دستورالعمل ها و قوانین مشخص است و مسائل علمی نیز در همه جای دنیا یکی است و نمی توان آن را تغییر داد و از این رو باید مراقب بود و اجازه نداد تا افرادی بخواهند در این زمینه سودجویی کرده و ایمنی بیمار را به خطر بیندازند.

دکتر ایرانی خواه بیان داشت: اهمیت خون و فراورده خوبی بر کسی پوشیده نیست و خون نجات بخش است و باید کار دقیقی صورت گیرد تا بتوانیم از این فراورده به بهترین نحو مطلوب استفاده کنیم.

دکتر مظفری معان درمان دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه گفت: آماده هر گونه همکاری با سازمان انتقال خون هستیم و تاکنون نیز همین گونه بوده است.

وی گفت: ایمنی بیمار برای ما بسیار اهمیت دارد و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در تمامی برنامه های خود به این نکته می پردازد و در این راستا حرکت می کند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون استان قم نیز ضمن قدردانی از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم به منظور برگزاری این جلسه گفت: برگزاری این کمیته نقش موثری در ارتقا و برنامه ریزی ها دارد که امیدواریم بتوانیم با اقدامات خود در خدمت مردم باشیم.


 


١٠:٠٨ - چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٨٢١    /    تعداد نمایش : ٤٤١