چاپ        ارسال به دوست

دومین دوره مدارس تابستانی سلامت و دین آغاز به کار کرد


دومین دوره مدارس تابستانی سلامت دین با حضور دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم آغاز به کار کرد.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، این مدارس در مرداد و شهریور و در فصل تابستان فعالیت می کند که مباحثی از جمله فلسفه پزشکی، علوم قرآن و حدیث در سلامت و اخلاق پزشکی به دانشجویان تدریس می شود.

سه مدرسه تابستانی به همت دانشکده سلامت و دین دانشگاه علوم پزشکی قم، در قم برگزار می شود که در هر دوره 30 دانشجو به فراگیری موضوعات می پردازند.

دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه گفت: اسلام در خصوص سلامت، موضوعات گسترده ای را بیان کرده که باید این مسائل بیان و بررسی شود.

وی بیان داشت: جای مطرح شدن این مباحث در شهر مقدس قم، به عنوان ام القرای جهان تشیع و جهان شهر علوم اسلامی است که باید دانشجویان در این زمینه نقش بسزایی داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در استان قم پتانسیل های بسیاری وجود دارد که باید مورد استفاده قرار گیرد و دانشکده سلامت و دین که در قم راه اندازی شده به همین منظور بوده و باید همانگونه که علوم اسلامی از قم به جهان مخابره می شود، علوم پزشکی نیز از این شهر نماد و بروز داشته باشد.

دکتر ایرانی خواه گفت: همواره در راستای گرده زدن علوم دینی و پزشکی تلاش خواهیم کرد و بر این باوریم که این امر مصداق بارز و عملی وحدت میان حوزه و دانشگاه خواهد بود.

وی به اهمیت تدوین کتب پزشکی اشاره کرد و گفت: باید این دانشکده در این زمینه نیز فعالیت کند و با تمام توان در راستای سیاست گذاری و تدوین متون و کتب بکوشد.


 


١٢:٥١ - پنج شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٥٢٧    /    تعداد نمایش : ٤٠٣