چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل سازمان سلامت کشور:

طرح ملى سامانه پردازشگر الكترونيك اسناد بسترى اقتصاد مقاومتی را محقق می‌کند


مدیرعامل سازمان سلامت کشور گفت: طرح ملى سامانه پردازشگر الكترونيك اسناد بسترى در مراكز درمانى دولتى استان قم یک طرح کارآمد در راستای محقق سازی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکترمحمدجواد کبیر در نشست بررسى اجراى طرح ملى سامانه پردازشگر الكترونيك اسناد بسترى در مراكز درمانى دولتى استان قم، اظهار کرد: دکتر ایرانی‌خواه و تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی قم هماهنگی‌های بسیار خوبی در حوزه درمان انجام داده اند و همچنین همکاران بیمه سلامت در استان قم نیز عملکرد مطلوبی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه هشت ماه از شروع این فعالیت در استان قم می‌گذرد، افزود: هرچقدر اطلاعات ما در بیمارستان‌ها اعتبار بیش‌تری داشته باشد فعالیت‌های مدیریت اجرایی‌تر هستند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور به بیان اینکه در تلاش هستیم هرچه سریع‌تر نکات قابل اصلاح استان قم را اصلاح کنیم، عنوان کرد: استان قم از مزیت کوچک بودن برخوردار است و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم توانسته است همکاری و هماهنگی مطلوبی میان 10 بیمارستان استان قم برقرار کند.

وی از اجرای طرح ملی سامانه پردازشگر الکترونیک اسناد بسترى به عنوان یک حرکت و افق جدید در مدیریت اطلاعات و منابع سلامت کشور یاد کرد وگفت: در مراکز درمانی اطلاعات حاصل از خدمات را از اچ آی اس بیمارستان‌ها گرفته و به سازمان بیمه سلامت منتقل می‌کند و به ما این امکان را می‌دهد که در حداقل زمان ممکن به اسناد رسیدگی کنیم.

کبیر اضافه کرد: همچنین اجرای این طرح باعث می‌شود کسورات در بحث خدمات بیمارستانی که از نظر نگارشی و اشکالات فرایندی وجود دارند را به حداقل برسد.

وی با اشاره به اینکه این طرح بستر دیده‌بانی مدیریت سلامت استان و منابعی که برای سلامت به استان وارد می‌شود را برای رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم فراهم می‌کند، مطرح کرد: طرح ملى سامانه پردازشگر الكترونيك اسناد بسرى در مراكز درمانى دولتى استان قم یک طرح کارآمد در راستای محقق سازی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه استان قم نسبت به سایر استان‌های کشور دوماه در پرداخت‌های بیمه سلامت کشور جلوتر است، خاطرنشان کرد: بعداز استان قم این طرح در دو بیمارستان تهران به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و سپس در استان‌هایی که آمادگی لازم برای اجرای این طرح را داشته باشند اجرا می‌شود.


 


١٣:٠٨ - پنج شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٥٣١    /    تعداد نمایش : ٧٦٩