چاپ        ارسال به دوست

مرکز رادیوتراپی بیمارستان شهید بهشتی افتتاح شد

 

همزمان با هفته دولت مرکز رادیوتراپی بیمارستان شهید بهشتی قم به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، همزمان با هفته دولت و از طریق ویدئو کنفرانس مرکز رادیوتراپی بیمارستان شهید بهشتی با حضور دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهندس صادقی استاندار قم و مدیران و مسئولان استان در شورای اداری به بهره برداری رسید.

دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، در این آیین گفت: طرح تحول نظام سلامت اثرات بسیاری را در جامعه به همراه داشت که در استان قم نیز شاهد رفع مشکلات بهداشتی و درمانی و توسعه این فضاهای فیزیکی هستیم.

وی بیان داشت: شاهد هستیم که به برکت طرح تحول نظام سلامت در استان قم اقدامات ارزشمندی از جمله کاهش پرداخت ها از جیب بیمار، ارتقا وضعیت خدمات هتلینگ و خدمات رفاهی بیمارستان ها، ارتقا کیفیت ویزیت و افزایش دسترسی به متخصصین، حضور به موقع پزشکان بر بالین بیماران به ویژه در مواقع اورژانس، دسترسی و توزیع عادلانه متخصصین به ویژه در نقاط محروم کشور، بهبود کیفیت خدمات درمانی، ترویج زایمان طبیعی و افزایش موالید، حمایت از بیماران صعب العلاج و.... را صورت گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: یکی از اقدامات بهره برداری از مرکز شیمی درمانی، پرتودرمانی و رادیوتراپی است که با 38 تخت مجهز سرپایی و بستری در کنار بیمارستان شهید بهشتی قم آماده بهره برداری شده است.

وی عنوان داشت: برای احداث این پروژه 4.5 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به قم و بخش خیری تامین شد و با تجهیزات استاندارد و به روز آماده خدمات رسانی به همشهریان است.

دکتر ایرانی خواه بیان داشت: همچنین همزمان با هفته دولت دو کلینک سیار دندانپزشکی نیز که خدمات دندانپزشکی تا سطح دو به مردم روستاها و حاشیه شهر ارائه می دهند نیز از امروز فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی تصریح کرد: این دو کلینک دندانپزشکی به منظور رفع مشکلات مردم روستا و حاشیه شهر فعالیت می کند که آغاز به کار این کلینک ها از امروز و در روستای قمرود خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: نقش خیرین در حوزه سلامت، نقش ارزنده ای است و با حمایت آنها دو مرکز اورژانس 115 قم نیز در جاده قم گرمسار و منطقه طرلاب نیز راه اندازی شده است.

دکتر ایرانی خواه به دیگر پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرد و گفت: به لطف خداوند در آینده نزدیک دو بیمارستان امیرالمومنین(ع) و شهدا نیز با ظرفیت 220 و 172 تخت به بهره برداری خواهند رسید.

دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با تشکر از خدمات صورت گرفته در استان قم در حوزه بهداشت و درمان گفت: عرض خداقوت به همه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قم دارم و از پیگیری های آنها در زمینه اجرای طرح تحول نظام سلامت قدردانی می کنم.

وی بیان داشت: اقدامات شما درموضوع خدمات رسانی به بیماران صعب العلاج ارزشمند بوده و در زمینه بهداشت دهان و دندان و توجه به مناطق حاشیه ای قابل تقدیر است.

مهندس صالحی استاندار قم نیز به حضور خیران در زمینه سلامت اشاره کرد و گفت: حضور خیران بسیار ارزشمند و مهم است که از خدمات رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در زمینه جذب این خیران قدردانی می کنم.


 


١١:٥٦ - پنج شنبه ٩ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٦٨٦    /    تعداد نمایش : ٧٨٣