چاپ        ارسال به دوست

آیین تجلیل از تیم سلامت در روستاهای استان برگزار شد


طی مراسمی با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قم از فعالان تیم سلامت در روستاهای استان قم تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر عادلی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم گفت: خدمات تیم سلامت در روستاها همواره در راستای حفظ و ارتقای سلامت مردم روستا است که خدمات آنها ارزشمند و اثر بخش است.

وی بیان داشت: پزشکان، دندان پزشکان، مراقبان سلامت و... که در روستاها خدمت می کنند، با تلاش هایی که انجام می دهند، شاید در ظاهر کار آنها در منظر و دید نباشد، اما بسیار تاثیرگذار و در راستای ارتقا سلامت جامعه روستایی موثر است.

دکتر عادلی تصریح کرد: شما ارتباط نزدیک و تنگانگی با مردم روستا دارید و دامنه فعالیت شما بسیار گسترده بوده وی می تواند نقش سازنده ای در روند درمان داشته باشد.

همچنین دکتر باقری سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه گفت: تیم سلامت روستایی، شامل، بهیار، پزشک، دندانپزشک و مراقب سلامت و... است که حدود 200 نفر در روستاها در این مجموعه فعالیت می کنند.

وی گفت: مهمترین شاخص های عملکردی تیم سلامت روستایی کاهش چشم گیر مرگ ومیر کودکان به علت بیماری های واگیر، کاهش مرگ و میر مادران و ارتقاء سطح بهداشت عمومی در روستاها است که این دستاورد از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی در سطح جهانی به شمار می رود.

در پایان این مراسم نیز از 19 نفر بهورزان، ماماها و پزشکان فعال در روستاهای استان تجلیل شد.


 


٠٩:١٦ - پنج شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٧٧٦٥    /    تعداد نمایش : ٥٠٩