چاپ        ارسال به دوست

مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد

دکتر انوشه: عزت به نفس مهمترین عنصر موفقیت دانشجو


🔻یکی از اساتید برجسته روان‌شناسی کشور از عزت به نفس به عنوان مهم‌ترین عنصر موفقیت و زیربنای اصلی اعتماد به نفس نام برد و گفت: فرد فاقد عزت به نفس درگیر دروغ‌گویی، توجیه و تهمت می‌شود و اکنون بسیاری از افراد درگیر این مشکل هستند.

✅ به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،
همایش بزرگداشت روز دانشجو با حضور پرشور دانشجویان و محوریت «سبک زندگی دانشجویی» در سالن همایش‌های شهید یخچالی پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.یکی از اساتید برجسته روانشناسی کشور در این نشست طی سخنانی با اشاره به اینکه جاده موفقیت سختی‌های مختلفی را به دنبال دارد، اظهار کرد: برای عبور از این جاده باید از عناصر مختلف از جمله جسارت، امید و تفکر استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه هر فردی که دارای دکتری است حتما با سواد نیست، اضافه کرد: اگر فردی فقر است حتما گدا نیست، نباید فقط به ظواهری توجه کنیم که پشت آنها حقایق بسیاری نهفته است.
انوشه از عزت به نفس به عنوان مهم‌ترین عنصر موفقیت و زیربنای اصلی اعتماد به نفس نام برد و ادامه داد: فرد فاقد عزت به نفس درگیر دروغ‌گویی، توجیه و تهمت می‌شود و اکنون بسیاری از افراد درگیر این مشکل هستند اما در نقطه مقابل مسؤولیت‌پذیری، خطرپذیری، شکست‌پذیری و عبرت‌پذیری از ویژگی‌های افراد دارای عزت نفس است.
وی اضافه کرد: با افزایش سن افراد، زمان و مکان‌ها کمتر دیده می‌شوند و هر چقدر بزرگتر می شویم با زمان و مکان‌های بیشتری روبرو خواهیم بود به همین علت باید به این موضوع توجه داشته باشیم که شرایط و نگاه‌ها همیشه یکسان نیست.
لازم به ذکر است، بسیج دانشجویی، دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در راستای برگزاری این همایش مشارکت داشتند.
همچنین، در این همایش روز دانشجو، دانشجویان برتر جشنواره فرهنگی ولایت در رشته‌های مختلف عکاسی، ادبی و شعر و فتوشاپ با دریافت لوح تقدیر و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.
بر اساس این گزارش، برپایی نمایشگاه آثار دانشجویان قمی در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی از دیگر برنامه‌های روز دانشجو در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم بوده است.

 


١١:٥٦ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٣٧٢    /    تعداد نمایش : ٦٢٧