چاپ        ارسال به دوست

مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد

🔹حجت الاسلام مازنی: دانشجویان نباید حالت انفعالی داشته باشند


🔻عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دانشجویان منتقد مصلح می‌توانند جامعه را به سمت موفقیت هدایت کنند در حالی که دانشجویان منفعل نمی‌توانند تاثیرگذاری لازم را به دنبال داشته باشند.

✅ به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،
مراسم بزرگداشت روز دانشجو به همت انجمن اسلامی اعتدال دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم در سالن همایش شهید مفتح این دانشگاه برگزار شد.
حجت‌الاسلام احمد مازنی طی سخنانی در این مراسم با اشاره به اینکه تهدیدها را می‌توان به فرصت تبدیل کرد، اظهار کرد: روزهای هفته وحدت قبل از اینکه نام هفته وحدت برای آنها در نظر گرفته شود، تهدیدی برای امت اسلامی بودند اما اکنون روزهای این هفته فرصتی است که می‌توانیم با استفاده از آنها در راستای تقویت انسجام و وحدت امت اسلامی گام برداریم.
وی با تاکید بر اینکه خون شهدای دانشجو عمق مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی را افزایش داد، اضافه کرد: جنبش دانشجویی در شرایط کنونی باید همانند قبل جایگاه خود را مشخص کند تا بتواند در راستای ایفای نقش‌های مورد نظر گام بردارند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حاکمیت نیز باید جایگاه دانشجویان را مشخص کند چرا که برخی جریان‌ها در حالت منفعل سربه زیر هستند در حالی که در این شرایط اگر دانشجویان به عنوان منتقد مصلح به دنبال تغییر مشکلات نباشند درگیری‌های داخلی و فضای معارضه بیشتر می‌شود.
وی با بیان اینکه دانشجویان باید رویکردهای اعتدالی را مورد توجه قرار دهند، گفت: دانشجویان منتقد مصلح می‌توانند جامعه را به سمت موفقیت هدایت کنند در حالی که دانشجویان منفعل نمی‌توانند تاثیرگذاری لازم را به دنبال داشته باشند.
مازنی از نقش جوانان دانشجو در دوره‌های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی یاد کرد و ادامه داد: جنبش دانشجویی با نقش منتقد مصلح به میدان وارد شده و در سال‌های 92 و 96 به رسالت خود عمل کرده است اما اکنون افرادی که مخالف اعتدال، اصلاح، قانون‌گرایی و آزادی هستند می‌خواهند بگویند که رویکردهای منتقدانه کاربردی نداشته است در حالی که دانشجویان بیشتر از هر فرد دیگری می‌توانند تکلیف خود را با جامعه مشخص کنند.
وی با تاکید بر اینکه محیط دانشگاه‌ها نباید پادگانی و امنیتی مدیریت شود، عنوان کرد: دانشگاه باید بستری برای گفتمان و مذاکره باشد و مسؤولان باید اجازه دهند که آزادی بر فضای دانشگاه حاکم باشد چرا که دانشجویان فرزندانی هستند که باید به زبان مشترک با آنها به نتیجه برسیم.
مازنی با اشاره به اینکه از دانشگاه انتظار کارهای چریکی وجود ندارد، تصریح کرد: برای رسیدن به توسعه باید گفت‌و گو را دنبال و در این مسیر تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و این موضوعی است که جنبش دانشجویی و دانشگاه‌ها به آن نیاز دارند.
لازم به ذکر است، پرسش و پاسخ سیاسی و تقدیر از دانشجویان به قید قرعه به مناسبت روز دانشجو از دیگر بخش‌های این مراسم بوده است.


 


١٢:٠٧ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٤٨٦