چاپ        ارسال به دوست

سومین جشنواره استانی مصرف منطقی دارو برگزار می شود

معاونت غذا و داروی دانشگاه علو م  پزشکی  قم فراخوان سومین جشنواره  استانی مصرف منطقی دارو را اعلام کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر میلانی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم، در این خصوص گفت: این جشنواره برای سومین سال برگزار می شود که طی آن به صورت مسابقه و جشنواره مسائل مربوط به مصرف منطقی دارو بررسی خواهد شد.

وی اذعانداشت: موضوعات مسابقه مصرف منطقی دارو از جمله عوارض مصرف خودسرانه دارو به ویژه آنتی بیوتیک ها، نقش داروساز در مشاوره دارویی، روش های صحیح نگهداری و مصرف دارو است.

دکتر میلانی تصریح کرد: همچنین عوارض مصرف داروهای قاچاق و تقلبی، خطرات خرید دارو از مراکز غیرمجاز،  ماهواره و اینترنت، آشنایی با برچسب اصالت از دیگر موضوعات مسابقه است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به داروهای گیاهی گفت: مصرف منطقی داروهای گیاهی و فراورده های طب سنتی، فواید داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی، عوارض مصرف خودسرانه داروهای گیاهی، خطرات تهیه داروهای گیاهی از مراکز غیر مجاز عرضه دارو از جمله عطاری ها نیز در بخش مسابقه جشنواره دیده شده است.

وی به آثار جشنواره اشاره کرد و گفت: علاقه مندان می توانند آثار خود را در راستای موضوعات در قالب عکس ، نقاشی، شعر، کار دستی، عکس سلفی، داستان، کاغذ دیواری، کارت پستال، فیلم کوتاه ، پویا نمایی و نمایش ارسال کنند.

دکتر میلانی اذعان داشت: شرکت در جشنواره برای تمامی علاقه‌مندان 7 تا 12 سال آزاد است و استفاده از آثار پذیرفته شده برای چاپ در کتاب و سایر اقلام انتشاراتی و تبلیغاتی، بانک اطلاعاتی و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر برای برگزار کننده مجاز خواهد بود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر با ارائه2 اثر در جشنواره شرکت کرد و متقاضیان لازم است مشخصات فردی از جمله نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، مقطع تحصیلی، نام مدرسه، آدرس و تلفن منزل، شماره تلفن همراه والدین را همراه با به جشنواره ارسال کنند.

وی با اشاره به روش های ارسال آثار گفت: علاقه مندان می توانند آثار خود را از طریق پست و یا به صورت حضوری به دبیرخانه جشنواره به آدرس قم، 20 متری شهید بهشتی، چمران شمالی، ساختمان معاونت غذا و دارو کدپستی: 65897 / 37199  ارسال کنند.

دکتر میلانی در خصوص جوائز این جشنواره گفت: کمک هزینه خرید لوازم ورزشی به نفرات برتر هر رشته از جمله دوچرخه،اسکیت،کفش ورزشی،پوشاک ورزشی و.... از جمله جوائز جشنواره است که به نفر اول 300 هزار تومان، نفر دوم 200 هزار تومان و نفر سوم 100 هزار تومان اختصاص خواهد یافت.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: آخرین مهلت ارسال آثار 20 بهمن سال جاری است و مراسم تقدیر از برگزیدگان اسفند ماه سال 96 است.

 

 


١٢:١٩ - يکشنبه ١٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٦١٤    /    تعداد نمایش : ١٨٣