چاپ        ارسال به دوست

آماده باش اورژانس قم در شب های قدر و ایام 14 و 15 خرداد

همزمان با شب های قدر و ایام تعطیل هفته جاری و همچنین 14 و 15 خرداد، اورژانس قم در حالت آماده باش در آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،
مهدی فراهانی سخنگوی اورژانس 115 قم در تشریح این برنامه های گفت: اورژانس استان قم در کنار انجام ماموریت ها و پاسخ معمول به نیازهای فوریت های پزشکی روزانه همشهریان و هموطنان، در روزهای آینده که ایامی بسیار سخت و پرکاری است، پس از چندین داخلی و برون سازمانی برنامه ریزی منسجمی درراستای ارائه خدمات درمانی بهینه به مردم و مسافران و زائران انجام شده است.

وی با اشاره به آمادگی اورژانس در شب های قدر تصریح کرد: در شب های لیالی قدر ازساعت ۲۱:۰۰ تا پایان مراسم 12 دستگاه آمبولانس، 6دستگاه موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در اطراف درب های ورودی و خروجی حرم مطهر و مسجدمقدس جمکران و نیز مجتمع امام خمینی(ره) و... مستقر خواهد شد.

فراهانی افزود: اتوبوس آمبولانس اورژانس نیز با قابلیت های ویژه و کادر درمانی کامل درلیالی قدر و روز قدس درمیدان آستانه مستقرخواهد شد.

سخنگوی اورژانس 115 قم با اشاره به سالروز ارتحال امام راحل گفت: در بعدازظهر روز دوشنبه و مصادف با سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) وظیفه پوشش امدادی کاروان اعزامی ازاستان قم با مسئولیت و محوریت اورژانس استان و با همراهی ۱۸ خودروی امدادی انجام خواهد شد.

وی عنوان داشت: روز سه شنبه مصادف با قیام خونین ۱۵ خرداد هم با توجه به حضور گسترده مردم درحرم مطهر جهت گرامیداشت این روز، استقرار ۳ دستگاه آمبولانس اورژانس دراطراف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) را خواهیم داشت.

فراهانی به سالروز شهادت حضرت علی(ع) اشاره کرد و گفت: روزچهارشنبه مصادف با شهادت مولی الموحدین حضرت علی(ع) بدلیل حرکت دسته جات عزاداری عموم مردم به سمت حرم مطهر و بر اساس درخواست اعلام شده استقرار آمبولانس ها و نیروهای اورژانس۱۱۵ در اطراف حرم مطهر و مسیر دسته جات عزاداری خواهد بود.

سخنگوی اورژانس 115 قم به روز قدس اشاره کرد و گفت: روزجمعه مصادف با روز جهانی قدس استقرار حداقل 10 آمبولانس به همراه کادر درمانی اورژانس ۱۱۵ درمسیر راهپیمایی در شهرقم و نیز استقرار ۵ آمبولانس اورژانس دربخش های پنج گانه استان را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه پیش بینی افزایش تردد درجاده های استان درایام تعطیل درپیش رو شده است، پایگاه های جاده ای استان با۲۰ آمبولانس درحاشیه امن جاده مستقرخواهند شد.

فراهانی به ظرفیت بالگرد اورژانس هوایی اشاره کرد و گفت: در این ایام همچون دیگرروزهای سال بالگرد اورژانس در آمادگی کامل جهت انجام پروازهای فوریتی در کنار آمبولانس های زمینی اورژانس خواهد بود.

انتهای پیام/


١٢:٥٥ - يکشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٥٩٧    /    تعداد نمایش : ٤٧٣