چاپ        ارسال به دوست

توسط مرکز بهداشت استان قم صورت گرفت؛

خارج شدن 2.5 تن مواد غذایی از گردونه مصرف در قم

توسط کارشناسان مرکز بهداشت استان قم، 2.5 تن مواد غذایی غیرقابل مصرف از گردونه مصرف خارج شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،
دکتر ایزانلو معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در این خصوص گفت: طرح تشدید نظارت های بهداشتی ویژه ماه مبارک رمضان از 22 اردیبهشت ماه آغاز شده که تیم های بهداشتی در راستای خدمات رسانی تلاش می کنند.

وی بیان داشت: 2.5 تن مواد غذایی فاسد و غیر قابل مصرف از گردونه مصرف خارج و معدوم شد و در طول این فعالیت ها علاوه بر 699 مورد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی، هزار و 283 مورد کلرسنجی آب، 168 مورد نمونه برداری آب آشامیدنی و همچنین 62 مورد نمونه برداری از مواد غذایی مشکوک نیز صورت گرفته است.

دکتر ایزانلو تصریح کرد: نظارت بر کلیه مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی  با اولویت مراکز حساس از قبیل زولبیا و بامیه پزی و شیرینی های سنتی مخصوص این ایام در حال انجام است.

وی گفت: همچنین صنوف حلیم و آش پزی، کبابی، نانوایی ها و خرما فروشی و اماکن عمومی نیز با تاکید بر رعایت بهداشت فردی، بهداشت ابزار و وسایل کار، بهداشت محیط و نظافت محل کسب، بهداشت مواد غذایی خصوصا سالم بودن مواد اولیه و محصولات و همچنین کنترل عرضه دخانیات از جمله فعالیت های بازرسان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به سامانه 190 گفت: از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شماره تماس 190 سامانه ویژه رسیدگی به شکایات بهداشتی وزارت بهداشت تماس حاصل و گزارشات یا شکایات خویش را اعلام کنند.

انتهای پیام/


١٣:١٦ - يکشنبه ١٣ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٢٩٥٩٨    /    تعداد نمایش : ٤٧٤