چاپ        ارسال به دوست

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم صورت گرفت؛

برگزاری نشست روسای دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه شش آمایشی کشور

نشست روسای دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه شش آمایشی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،
این نشست با حضور روسا و معاونین دانشگاه علوم پزشکی منطقه شش کشوری برگزار شد که طی آن مباحث مربوطه در خصوص موضوعات بهداشت و درمان بحث و تبادل نظر شد.
دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این نشست گفت: هدف از برگزاری این نشست ها مطرح شدن مسائل منطقه و دانشگاه های علوم پزشکی کشور است تا بتوانیم با همفکری در راستای رفع مشکلات و بهبود آنها تلاش کنیم.
وی عنوان داشت: هفته آینده جلسه ای با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت خواهیم داشت که در آن جلسه مسائل مطرح و ارزیابی ها عنوان می شود تا شاهد مصوبات در راستای رفع مشکلات مردم باشیم.
دکتر ایرانی خواه به جایگاه کلان منطقه شش آمایشی کشوری اشاره کرد و گفت: این منطقه دارای ویژگی های بسیاری است و وزیر بهداشت نیز به دلیل تنوع در این منطقه، اقبال بسیاری منطقه دارند.
سید مهدی صادقی استاندار قم نیز گفت: درصورت تغییر نگرش همه سطوح مدیریتی پیرامون بهینه کردن مدیریت مصارف و هزینه ها موجب می شود تا حداقل 20 درصد به بهره وری کشور افزوده گردد.
وی با بیان اینکه در نظام مدیریت کشور مواجه با نقص نگرش در مدیریت ها هستیم اظهار داشت: اگر پیش از وقوع مشکلات، پیش بینی و برنامه ریزی لازم برای جلوگیری از وقوع آن صورت گیرد، به طور قطع هزینه ای که بر کشور تحمیل می شود،به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.
دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان هم گفت: وزیر بهداشت نگاه ویژه ای به کلان منطقه شش دارند و این منطقه را متفاوت ترین کلان منطقه عنوان کرده اند که این نشان دهنده ظرفیت های بالای دانشگاه های علوم پزشکی در این مناطق است.
وی عنوان داشت: حضور دانشگاه علوم پزشکی قم در این منطقه، موجب شده که وزن کلان منطقه افزایش یافته و یک جایگاه خاص و ویژه ای به این منطقه داده شود.
وی تاکید کرد: در این مقطع وظیفه ما سنگین تر شده و باید هنر مدیریتی خود را نشان دهیم و اجازه ندهیم کوچکترین خدشه ای در ارائه خدمات به مردم وارد شود.
دکتر علیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران هم گفت: در طرح تحول نظام سلامت یکی از موضوعاتی که شاهد بودیم این بود که مفهوم اجتماعی شدن سلامت شکل گرفت و یکی از نگرانی های مردم در موضوع درمان برطرف شد.
وی عنوان داشت: طرح تحول نظام سلامت امر مهمی است که شاهد اجرایی شدن آن در جامعه هستیم و دولت توانست با عملی کردن آن در عدالت اجتماعی بکوشد.
رئیس انستیتو پاستور ایران به برگزاری نشست روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور اشاره کرد و گفت: برگزاری این نشست ها موجب می شود تا بتوانیم با یک خرد جمعی، حداکثر همفکری را انجام و به نتیجه مطلوب برسیم.

 

 


١٤:٠٣ - چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٦١٨    /    تعداد نمایش : ٤٠٥