چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد

بهره گیری دانشگاه علوم پزشکی قم از همت دانشجویان/لزوم توجه هر چه بیشتر ارتباط دانشگاه و صنعت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: این افتخار بزرگی است که استان قم در راستای حرکت به سوی ارتقا دانشگاه‌ها به نسل سوم حرکت‌های خوبی داشته است؛ ارتقا جایگاه علمی ایران در بین کشورهای دنیا که در چند سال اخیر رخ داده است به دلیل همت دانشجویان و پژوهشگران کشور است و می‌توان با همت بیشتر این جایگاه را نیز ارتقا داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه در آیین افتتاحیه بیست و پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی که در دانشگاه شهاب دانش برگزار شد، گفت: شهر مقدس قم به عنوان یک جهان شهر در حوزه علوم مختلف فعالیت دارد که در این زمینه ارتباطات بین المللی خوبی را رقم زده است.

وی افزود: در حوزه پزشکی نیز استان قم طی یک دهه گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته است و توانسته جایگاه مطلوبی را در سطح کشور پیدا کند به گونه ای که استان قم در این حوزه سرآمد و الگو در کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: در گذشته دانش کسب شده توسط دانشجویان مورد استفاده قرار نمی‌گرفت اما امروزه شرایط تغییر کرده است و رویکرد دانشگاه‌ها رسیدن به نسل سوم و چهارم است و سعی بر این است که دانشجویان از همان ابتدا توانمند شوند تا پس از فارغ التحصیلی بتواند کارآفرین باشند و از دانش‌های کسب شده، حداکثر استفاده را ببرد.

وی ادامه داد: این افتخار بزرگی است که استان قم در راستای حرکت به سوی ارتقا دانشگاه‌ها به نسل سوم حرکت‌های خوبی داشته است؛ ارتقا جایگاه علمی ایران در بین کشورهای دنیا که در چند سال اخیر رخ داده است به دلیل همت دانشجویان و پژوهشگران کشور است و می‌توان با همت بیشتر این جایگاه را نیز ارتقا داد.

دکتر ایرانی خواه تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی قم آمادگی دارد که با همکاری دانشگاه‌های استان، در راستای ارتباط با صنعت تنگاتنگ تر و موثر تر عمل کند تا حاصل تلاش دانشجویان به شکل بهتری به ثمر بنشیند.

 


١٢:٥٩ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٩١٩    /    تعداد نمایش : ٢٩٧