چاپ        ارسال به دوست

در دانشگاه علوم پزشکی قم

برگزیدگان جشنواره بین‌المللی سیمرغ در قم تجیل شدند

برگزیدگان نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ طی مراسمی با عنوان «کافه جشنواره» به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم در مجتمع پردیس دانشگاهی این دانشگاه تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ویژه برنامه تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با حضور جمعی از دانشجویان اساتید، کارکنان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قم امروز در سالن شهید یخچالی مجتمع فرهنگی و آموزشی پردیس دانشگاهی این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر روح‌الله فاتح مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم به تشریح فعالیت‌های انجام شده در راستای جشنواره بین‌المللی سیمرغ پرداخت و اظهار کرد: در جشنواره نهم نسبت به جشنواره هشتم ثبت آثار بیشتری را رقم زده‌ایم که این رشد با کمک دانشجویان فعال به‌عنوان سفیران سیمرغ محقق شده است.

وی از تلاش‌های سفیران سیمرغ در راستای افزایش مشارکت دانشجویان تشکر کرد و گفت: در جشنواره نهم شاهد کسب رتبه‌های کشوری بودیم که ان شاءالله در جشنواره دهم این رتبه‌ها افزایش خواهد یافت.

دکتر سیامک محبی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز دانشجو تصریح کرد: هر چند معاونت فرهنگی و دانشجویی هر روز در راستای تکریم مقام دانشجویان درحال تلاش است اما نسبت به این روز نگاهی ویژه دارد.

وی از برگزاری نمایشگاه آثار هنری دانشجویان علوم پزشکی قم در آینده خبر داد و اضافه کرد: نخستین جشنواره سیمرغ وزارت بهداشت هر ساله با شعارهای مختلف برگزار می‌شود که شعار امسال این جشنواره «دانشجو، نوآوری و شکوفایی» و شعار سال گذشته نیز "سالم زیستن هنر است" بوده است.

محبی ادامه داد: این جشنواره‌ها برای کشف و شکوفایی استعدادهای هنری برگزار می‌شود که سال ۹۷ دانشگاه علوم پزشکی قم در میان ۶۰ دانشگاه آموزش عالی کشور، رتبه بیست و دوم را کسب کرد و سه رتبه کشوری را به خود اختصاص داد که امیدواریم در سال آینده کانون های هنری فعالیت‌های خود را بیشتر کنند تا شاهد افزایش آثار باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم نیز فرارسیدن روز دانشجو را تبرک گفت و عنوان کرد: علم، هنر و فرهنگ عناصری آمیخته به یکدیگر هستند و هر فرد بخواهد به دانش برسد بدون فرهنگ و هنر نمی‌تواند و اگر فردی فرهنگ و هنر بدون علم بخواهد به فرهنگ و هنر درستی نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه هنر در دانشگاه مسیر را روشن می‌کند، مطرح کرد: نوع نگاه دانشجو به هنر بسیار نقادانه‌تر است و هنر دانشگاه بسیار مهم‌تر است به عنوان نمونه تئاتر، فیلم، موسیقی و غیره باید هدفمند باشد و نباید فقط برای سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت دنبال شود.

طاهری ادامه داد: دروس علوم پزشکی دروس سنگینی است و دانشجویان علوم پزشکی در این فضای سنگین قرار دارند اما هنر روح آنان را لطافت می‌دهد به همین علت هنر دانشجویان باید هنر بسیار هدفمند باشد و پرداخت به خود هنر و فرهنگ باید مقدمه رشد و ارتقا را فراهم سازد.

در پایان این مراسم برگزیدگان نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ بخش دانشجویان، اساتید و کارکنان با دریافت هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.

برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی با استفاده از آثار دانشجویان، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و معرفی آثار هنری این نمایشگاه به دانشجویان توسط عباسی رئیس صنایع دستی استان قم از دیگر حواشی این مراسم بوده است.

 

 


١٠:٥٤ - سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٩٣١    /    تعداد نمایش : ٤٣٠