چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم:

ضرورت تلاش دستگاه هاي دولتي براي توسعه گردشگري سلامت در استان قم


استاندار قم با اشاره به موقعيت قم به لحاظ زائرپذيري و واقع شدن در مركز كشور، بر ضرورت تلاش دستگاه هاي دولتي براي توسعه  گردشگري سلامت در استان قم تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، بهرام سرمست استاندار قم در ديدار با رئيس دانشگاه علوم پزشكي و معاونين، طي سخناني سلامتي و امنيت را دو نعمت الهي بر اساس روايات ديني عنوان كرد و گفت: ‌مجموعه بهداشت و درمان در تحقق اهداف توسعه اي همكار و شريك استانداري قم است.

استاندار قم با بيان اينكه چشم انداز استان به لحاظ برنامه ريزي در امر سلامت بايد مشخص باشد افزود: توسعه گردشگري سلامت به لحاظ موقعيت استان قم در بحث زائرپذيري از اهميت ويژه اي در راستاي ارزآوري برخوردار است.

دکتر سرمست بحث محورهاي مواصلاتي استان قم و خطرات ناشي از تصادفات را نيز يادآور شد و بيان داشت:‌ اين مسئله به حجم كار مسئولان درماني استان قم افزوده است و بايستي با برجسته سازي خدمات قابل ارائه به هموطنان، زمينه ي جذب اعتبارات ملي فراهم شود.

نماينده عالي دولت در استان همچنين با اشاره به اهتمام دولت به افزايش رضايتمندي مردم، دولت الكترونيك را يكي از راهكارهاي مطمئن و موثر در اين راستا دانست و تصريح كرد:‌ بخش هاي زيرمجموعه ي دانشگاه علوم پزشكي قم بايد در زمينه ارائه خدمات الكترونيك پيشرو باشند.

وی توزيع عادلانه امكانات رفاهي را از ديگر برنامه هاي دولت تدبير و اميد عنوان و تصريح كرد: افراد كم بضاعت بايد از امكانات پزشكي در مناطق محروم بهره مند شوند.

وي به تحصيل بيش از 2000 دانشجوي رشته هاي پزشكي در قم نيز اشاره و خاطرنشان كرد: جذب دانشجويان در رشته هاي تخصصي بايد با جديت دنبال شود.

در اين جلسه دكتر ايراني خواه رئيس دانشگاه علوم پزشكي قم نیز گزارشي از اقدامات صورت گرفته و برنامه هاي مجموعه هاي بهداشتي درماني براي ارتقاء شاخص هاي سلامت در استان قم ارائه کرد.

 

 


١٠:٢١ - سه شنبه ٢ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٤٩٢    /    تعداد نمایش : ٤٦٢