چاپ        ارسال به دوست

تاکید آیت الله سبحانی بر تداوم طرح تحول نظام سلامت

یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به خدمات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان گفت: باید تلاش کنید تا ادامه مسیری که در زمینه طرح تحول قرار است انجام شود، صورت گرفته و شاهد خدمات رسانی گسترده به مردم باشیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، آیت الله جعفر سبحانی امروز در دیدار با دکتر نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه گفت: حضرت زهرا(س) با بیعت نکردن با خلافت، تشیع را تثبت کرد چرا که آنها می خواهند تشیع را از بین ببرند.

وی با اشاره به موضوع بهداشت و درمان گفت: موضوع بهداشت و درمان از اهمیت بسیاری برخوردار است و شریعت، فقه اسلام با طب و طبیت رابطه تنگاتنگ دارند.

این مرجع تقلید گفت: فقیه در همه مسائل که نیاز به نظر طبیب باشد، اول نظر او را پرسیده و بعد نظر حکم شرعی را می دهد، مثلا اگر طبیب تشخیص دهد که روزه گرفتن برای فلان شخص ضرر دارد، آنگاه مراجع هم حکم فقهی می دهند که نباید فرد روزه بگیرید که این نشان دهنده رابطه تنگانگ این دو گروه است.

آیت الله سبحانی تصریح کرد: ما دو گروهی هستیم که در یک مسیر می رویم، موضوع را شما معین کرده و ما حکم اسلامی را علما و مراجع می گویند.

وی با اشاره به خدماتی که دکتر هاشمی وزیر پیشین بهداشت و درمان ارائه کرد گفت: توقع است که کارهایی که دوست عزیزمان آقای هاشمی انجام داده، همان ها را دنبال کنید، آیا اقتصادی هست یا نه موضوع دیگری است، اما ایشان با یک نیت صالحی آمده بودند و ما نیز موافق نبودیم که ایشان در وسط راه، کار را رها کنند و حالا مصلحت دیده است، ولی شما همانگونه کارها را ادامه دهید.

این مرجع تقلید با تاکید بر اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: باید طرح ها به گونه ای دنبال شود که همه بفهمند این دو وزیر، کار همدیگر را دنبال می کنند و این مهم است.

آیت الله سبحانی با اشاره به خدمات صورت گرفته در روستاها و مراکز دور افتاده گفت: در روستاها شاهد هستیم که به چه صورت خدمات ارائه می شود، اما نیاز است که تلاش بیشتری شده و یک نظارت گسترده تری انجام تا در صورت نیاز باز هم در راستای خدمات رسانی به روستائیان بکوشیم.

وی به احداث بیمارستان هزار تخت خوابی قم اشاره کرد و گفت: کلنگ این بیمارستان زده شده و امیدواریم که هر چه زودتر به ثمر نشسته و نیاز مردم قم را برطرف کند.

 

 


١٢:٥٣ - پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٣١٦٣١    /    تعداد نمایش : ٣٥٣