چاپ        ارسال به دوست

دکتر ایرانی خواه

🔹تحکیم رابطه حوزه و دانشگاه توسط دانشگاه علوم پزشکی قم/نیازمند تبیین اندیشه های شهید مطهری هستیم


🔻رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به ظرفیت های استان قم گفت: استان قم دارای ظرفیت هایی از جمله حوزه های علمیه و جامعه المصطفی العالمیه است که دانشگاه علوم پزشکی قم در استفاده از این ذخائر و تحکیم ارتباط حوزه و دانشگاه نقش اساسی دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه امروز در جشنواره آموزشی شهید مطهری که با حضور اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید دکتر مطهری و تبریک به مناسبت هفته معلم و تجلیل از مقام استاد گفت: اساتید مروجان علم و دانش در جامعه هستند که با تلاش های روزمره خود در راستای تربیت جامعه و ارتقای علمی می کوشند.

🔸وی با تاکید بر ضرورت پرورش افراد اندیشمند در جامعه گفت: امروزه و در شرایط به وجود آمده، بیش از همیشه به تبیین اندیشه های استاد شهید مطهری نیازمندیم تا در زمینه های رشد و توسعه کشور تلاش داشته باشند.

🔸وی در ادامه گفت: نگاه و رویکرد وزارت بهداشت در حوزه آموزش پزشکی تربیت افراد حکیم و فرهیخته است، کما اینکه هم اکنون نیز حمکای گرانقدری در جایگاه استادی حکیم پروری می کنند.

🔸رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به فعالیت اندیشمندان در عرصه پزشکی گفت: جامعه فرهیخته پزشکی نیز با توجه به اهمیت و نقش موثری که در کشور دارند، باید بیش از گذشته در زمینه ارتقای دانش و عرصه سلامت بکوشند و در این زمینه از استان قم به عنوان ام القرای جهان تشیع انتظار بیشتری است.

🔸دکتر ایرانی خواه افزود: یکی از زمینه هایی که قم می تواند نقش بسزایی در آن داشته باشد در زمینه سلامت معنوی است، امروزه غربی ها نیز به این نتیجه رسیده اند که سلامت انسان در گرو توجه به سلامت روح است که البته بسیار ابتدایی و سطحی نگر مباحث را نگاه می کنند، اما در فقه و عرصه پزشکی ما، این امر به صورت گسترده تاکید و دانشگاه علوم پزشکی قم با راه اندازی مرکز تحقیقات سلامت معنوی نقش ارزنده ای در این زمینه ایفا می کند.

🔸رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به افزایش رشته های جدید در دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرد و گفت: جایگاه شهر قم و همچنین نقش اساتید و هیئت های علمی موجب، اضافه شدن این رشته ها شده است و امیدواریم با تلاش های گسترده این عزیزان موجبات ارتقای هر چه بیشتر علمی دانشگاه را فراهم آورده شود.

🔸وی با اشاره به ظرفیت های استان قم گفت: استان قم دارای ظرفیت هایی از جمله حوزه های علمیه و جامعه المصطفی العالمیه است که دانشگاه علوم پزشکی قم در استفاده از این ذخائر و تحکیم ارتباط حوزه و دانشگاه نقش اساسی دارد.

🔸دکتر ایرانی خواه با اشاره به جهش های صورت گرفته در زمینه زیرساخت های غیرآموزشی در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در این عرصه تلاش های بسیار خوبی انجام شده اما در زمینه فضاهای آموزشی، آنگونه که شایسته باشد هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده ایم که باید عقب ماندگی ها جبران و همه مسئولان استانی در این عرصه یاری گر باشند


 


١٢:١٧ - سه شنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٣٦٣    /    تعداد نمایش : ٣٦٩