چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب(ع)

سردار شاهچراغی: لزوم استفاده از کارشناسان مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی قم در حوزه طب سنتی


رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور در سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) با سردار شاهچراغی فرمانده سپاه استان قم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این دیدار، ضمن تشریح اقدامات و برنامه های دانشگاه گفت: این مجموعه در حوزه های بهداشتی، درمانی و آموزش پزشکی با تمام توان در راستای خدمات رسانی به مردم گام برداشته و تلاش می کند تا مشکلات مردم را برطرف کند.

وی بیان داشت: روحیه بسیجی و معنوی همواره مد نظر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و پزشکان و پرستاران بوده که به حمدالله این روحیه در دانشکده ها و در میان دانشجویان نیز گسترش یافته و شاهد فعالیت دانشجویان و اساتید ولایی و معنوی در دانشگاه علوم پزشکی قم هستیم.

دکتر ایرانی خواه با اشاره به فعالیت برخی از گروه های مداخله گر در امر پزشکی و درمانی با نام طب اسلامی گفت: متاسفانه این گروه ها در استان قم فعالیت می کردند که پس از تبیین مشکلاتی که آنها به بار آورده اند و به چه صورت در حال لطمه زدن به نام دین و اسلام هستند، مراجع قضایی و امنیتی کمک کرده و ریشه سر دسته این گروه از قم خشکانده شد.

وی افزود: متاسفانه یک سری افراد دیگر را شاهد هستیم که با حضور در مساجد و یا پایگاه های بسیج، اقدام به این امر مداخله گرایانه می کنند که چه بسیار شکایات مردمی نیز از این افراد را داریم که باید جلوی فعالیت آنها در این مراکز گرفته شود.

سردار شاهچراغی فرمانده سپاه استان قم نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به دکتر ایرانی خواه گفت: در خصوص حضور افرادی که به نام دین در حال لطمه زدن به اسلام هستند، همراه با دانشگاه علوم پزشکی هستیم و معتقدیم که اگر هم قرار است در مساجد و یا پایگاه های بسیج آموزش هاي بهداشتي به مردم داده شود بايد توسط كارشناسان حوزه دانشگاه باشد.

وی بیان داشت: آموزش هايي که در این مراکز ارائه می شود باید آموزش هایی همچون تغذيه سالم، شيوه زندگي و روش هاي پيشگيري از ابتلا به بيماري باشد نه اينكه مداخله در امور پزشكي و تشخيص و درمان و ما اجازه سوء استفاده از عناوين سپاه و بسيج و يا حضور در اماكن متعلق به اين ارگان توسط مداخله گران را نخواهيم داد.

وی تاکید کرد: سپاه و دانشگاه علوم پزشکی قم در عرصه های بهداشتی و عمرانی در مناطق روستایی نیز می توانند با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند که ما آمادگی خود را در این زمینه اعلام می کنیم.

 

 

 

 


١٣:٠٧ - يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٠٩٢١    /    تعداد نمایش : ٤٥