چاپ        ارسال به دوست

آیت‌الله سعیدی:

مبارزه با دخانیات نیازمند روحیه جهادی است/ گاهی پشت سر تبلیغات دخانیات اهداف سیاسی دنبال می‌شود


 تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به اینکه برخی از قاچاقچیان برای قاچاق و تبادل مواد مخدر جان خود را هم از دست می‌دهند، گفت: رفتن به سمت مبارزه با دخانیات نیازمند یک حرکت معقول و حساب‌شده اما با روحیه جهادی است که می‌تواند منجر به تحقق نتیجه شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار نماینده سازمان جهانی بهداشت، رئیس و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: در مورد اهتمام به سالم‌سازی اشخاص و محیط، آثار و نشانه‌هایی در روایات، سیره، سنت و روش معصومین(ع) وجود دارد وبرای اینکه مورد غفلت قرار نگیرد قرآن کریم با استفاده از عباراتی همانند «اذکرو نعمةالله» افراد را نسبت به آنچه از آن غافل هستند تذکر و یادآوری می‌کند.

 تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) از قم به‌عنوان حرم اهل‌بیت(ع) نام برد و اضافه کرد: اهتمام به موضوع رعایت صحت و سلامت که مورد تاکید ممعصومین(ع) است باید با شدت بیشتری در قم دنبال شود.

 آیت‌الله سعیدی ادامه داد: استفاده از دخانیات بر اثر عواملی است که این عوامل اگر شناسایی و با آن‌ها مقابله شود شاهد کاهش مصرف دخانیات خواهیم بود هر چند در کنار پرداختن به این عوامل، رهنمودهای دینی نیز می‌تواند موجب رسیدن به نتیجه بیشتری شود.

 امام‌جمعه قم با تاکید بر اینکه ما باید در عرصه‌های دینی، روحی و روانی با عوامل استفاده از دخانیات مقابله کنیم، خاطرنشان کرد: اگر چناچه آزارهای روحی روانی، استرس‌ها و اضطراب‌ها که از عوامل مهم مصرف دخانیات است جایگزین پیدا کنند که بهترین آن نیز مسائل معنوی و دینی همراه با جایگزین‌های مادی از جمله ورزش‌ها است می‌تواند موجب رفع مشکل شود.

آیت‌الله سعیدی تصریح کرد: گاهی پشت سر تبلیغ دخانیات و خوراکی‌ها علاوه بر مباحث اقتصادی مباحث سیاسی نیز توسط گروه‌های مختلف دنبال می‌شود.

 استاد سطوح عالی حوزه با تاکید بر اینکه مردم انتخاب‌گر و مختار هستند، مطرح کرد: هر دسته و گروهی که به دنبال کار است اگر تبلیغات خود را افزایش دهند بیشتر نتیجه خواهد گرفت؛ هر چند ما با تبلیغات با رویکرد دینی به کمک خداوند متعال می‌توانیم بر تبلیغات گروه‌های مخالف سلامت جامعه بشری غلبه کنیم.

 نماینده ولی‌فقیه در استان قم با اشاره به اینکه برخی از قاچاقچیان برای قاچاق و تبادل مواد مخدر جان خود را هم از دست می‌دهند، گفت: رفتن به سمت مبارزه با دخانیات نیازمند یک حرکت معقول و حساب‌شده اما با روحیه جهادی است که می‌تواند منجر به تحقق نتیجه شود.

 

 


١٣:٢٤ - پنج شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٣٣١٨٤    /    تعداد نمایش : ٥٠٩