چاپ        ارسال به دوست

مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم افتتاح شد


همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)؛ مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم افتتاح شد. این مسجد به همت خیرین در مساحتی بالغ بر ۱۵۰۰ متر مربع احداث شده است

طی مراسمی با حضور مسئولان و خیرین، مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم افتتاح شد.
دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در آیین افتتاح مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ابتدا باید تشکر کنم از تمامی کسانی که بانی خیر برای راه‌اندازی این مکان مقدس شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مسجد و نمازخانه باید فاخرترین و ارزشمندترین فضا در هر مجموعه‌ای باشد و ما نیز در مجموعه دانشگاه به این امر تأکید داشته و با لطف خداوند و کمک خیرین فضای مناسبی آماده شد.
وی گفت: مسجد محلی برای دعوت و عبادت خداوند است و در مسجد هیچ فردی نسبت به دیگری امتیاز بالاتری ندارد و ازاین‌رو باید در مسجد به خودسازی توجه کرده و به فکر جذب همگان بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تأکید کرد: در مساجد باید یکدیگر را تحمل‌کنیم و نباید تلاش کنیم که همدیگر را تغییر دهیم، مسجد محلی برای حضور تمامی عقاید و فرهنگ‌هاست و ازاین‌رو نباید سعی کنیم نظر شخصی خود را بر دیگران تحمیل کنیم.
حجت‌الاسلام سید محمد طاهری مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم  نیز با اشاره به راه‌اندازی مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) گفت: این اقدام بسیار ارزشمند و تأثیرگذاری بود و باید از تمامی خیرین و بانیان خیر که در این زمینه تلاش کردند، قدردانی کنیم.
وی گفت: پیامبر(ص) زمانی که به مدینه رسیدند، سه روز در سرزمین قبا که ورودی مدینه بود اقامت داشتند و اولین دستوری که دادند، ساخت مسجد بود که به‌عنوان محلی برای برنامه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و .... به شمار می‌رفت.
وی گفت: حضرت با این اقدام به ما راه‌نشان دادند و تأکید داشتند که مسجد باید کانون بوده و در کنار آن دیگر بناها احداث شود.
دکتر محسن اشراقی رئیس مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در آیین افتتاح این مسجد گفت: این فضا به‌عنوان یک مکان فرهنگی تهیه که تمامی مراسم‌های مذهبی و فرهنگی در این مکان برگزار می‌شود.
وی عنوان داشت: خیرین بسیاری در ساخت این مسجد کمک کردند که همیشه خیرات  برکات این مسجد به آن‌ها خواهد رسید.
شایان‌ذکر است در پایان این مراسم از تعدادی از خیران که در راستای احداث مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) مجموعه پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم مشارکت داشتند، با اهدا لوحی قدردانی شد. 


٠٧:٤٩ - چهارشنبه ٤ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٤٣٦    /    تعداد نمایش : ٣٨٨