چاپ        ارسال به دوست

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد

خدمات رسانی درمانی به حدود 20 هزار زائر در قرارگاه اربعین حسینی
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد
خدمات رسانی درمانی به حدود 20 هزار زائر در قرارگاه اربعین حسینی

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: حدود 20 هزار نفر از زائران در قرارگاه مردمی اربعین حسینی در مصلی قدس، از خدمات درمانی استفاده کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،
دکتر محمدرضا قدیر با اشاره به فعالیت حدود یک ماهه پزشکان، پرستاران و کادر بهداشت و درمان در قرارگاه مردمی اربعین گفت: این عزیزان با همکاری بسیج جامعه پزشکی در قرارگاه ساماندهی شده و خدمات رسانی کردند.

 وی بیان داشت: در این قرارگاه موکب درمانی راه اندازی شد که یک ماه فعالیت کرده و به حدود 20 هزار نفر خدمات رسانی درمانی و دارویی کرده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی این مدت 45 نفر از زائران به مراکز درمانی قم منتقل و 11 نفر نیز در بخش های مختلف بستری شدند.

 دکتر قدیر بیان داشت: 181 نفر پزشک، پرستار و کادر درمانی در موکب درمانی حضور داشته و 950 میلیون تومان خدمات درمانی و 455 میلیون تومان نیز خدمات دارویی ارائه شد که تمامی آنها توسط خیرین تامین شد.

وی با اشاره به خدمات بهداشتی در این قرارگاه گفت: کارشناسان مرکز بهداشت قم نیز از ابتدا در قرارگاه حضور داشته و با نمونه گیری ها، کنترل، آموزش های بهداشتی و... در راستای خدمات رسانی تلاش کردند.

 دکتر قدیر بیان داشت: همچنین مرکز فوریت های پزشکی استان قم نیز طی این مدت با استقرار نیروها در مصلی قدس در راستای خدمات رسانی و انتقال مصدومان اقدام کرد.

 


١٤:٥٨ - دوشنبه ١٣ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٣٤١٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٢٨