چاپ        ارسال به دوست

به همت دانشگاه علوم پزشکی قم صورت گرفت؛

تشکیل شورای پیام رسان سلامت استان قم
شورای پیام رسان سلامت استان قم به همت دانشگاه علوم پزشکی قم و با تصویب کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم امروز با حضور دکتر گروسی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری قم و دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و جمعی از مدیران استان برگزار شد.

دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه با اشاره به لزوم ارتقا سواد سلامت جامعه گفت: باید در این زمینه نیازها و موارد مورد نیاز جامعه جمع آوری و با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود از جمله رسانه ها در تقویت سواد سلامت جامعه کوشید.

وی گفت: بدون تردید امروزه بر خلاف گذشته دسترسی مردم به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به مراتب بیشتر از گذشته است و از این رو باید اطلاعات و پیام هایی در حوزه سلامت در اختیار مردم قرار گیرد که پیام های واقعی و کارآمد و به دور از نگرانی و تنش باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آیین نامه شورای پیام رسان سلامت کشور گفت: این شورا در استان قم نیز تشکیل خواهد شد که متولی آن روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم خواهد بود که با ایجاد فرایندهای لازم و ارتباط دوسویه با مردم در راستای انتقال پیام های سلامت تلاش خواهد کرد.

محمدرسول مهدوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی قم و رئیس شورای پیام رسان سلامت استان نیز در این جلسه گفت: ارائه محتواهای آموزشی در حوزه سلامت امر مهمی است که وزارت بهداشت نیز به آن تاکید دارد و به همین منظور این شورا را تشکیل داده است.

وی ابراز اشت: تلاش خواهیم کرد تا با بهره گیری از ظرفیت رسانه ها و دیگر دستگاه ها در این امر مهم فعالیت کرده و طبق دستورالعمل ها برنامه ریزی های لازم انجام شود.

دکتر گروسی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استاندار قم نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی به ویژه در حوزه سلامت گفت: باید از ظرفیت شورای اطلاع رسانی استانداری و همچنین شورای روابط عمومی ها استفاده کرده و در این جلسات نیز حضور داشته باشید.

وی بیان داشت: انتقال پیام های بهداشتی به مردم امری اجتناب ناپذیر است و البته در انتقال پیام ها باید ظرافت های رسانه ای در دستور کار باشد.

شایان ذکر است در پایان این جلسه آیین نامه شورای پیام رسان سلامت استان قم، به رای گذاشته شد که به اتفاق آرا به تصویب رسید.

هدفمندی و افزایش سرعت اطلاع رسانی رفتارهای سالم و تسهیلات محیطی مناسب، ارتقای کیفیت اطلاعات و پیام های ارائه شده، مراقبت از تداوم و ارتباط پیام های سلامت در ابعاد مختلف و در دوره های زمانی گوناگون، حفظ و ارتقای حمایت ذینفعان از برنامه و تشویق مردم و نهادینه سازی طرح جامع سلامت استان از جمله اهداف این شورا عنوان شده است.

 


١٥:٢٨ - چهارشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٣٣٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٥٩