چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

آیین معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شدطی مراسمی با حضور معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی، آیین تکریم دکتر ایرانی خواه رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی قم و معارفه دکتر قدیر سرپرست دانشگاه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، در این مراسم دکتر ابوالفضل ایرانی خواه رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به فعالیت 6 ساله خود گفت: مسئولیت یک امانت بزرگ الهی به شمار می رود که ما نیز بر این امر اعتقاد داشته و بر این اساس پا به عرصه فعالیت گذاشتیم.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان داشت: مسئولیت در قم و فعالیت در شهر کریمه اهل بیت(ع) افتخار بزرگی است و به‌ دور از مسائل حاشیه‌ای، از افراد توانمند برای ارتقای خدمت‌رسانی به مردم، با برنامه وارد میدان شده تا عقب‌ماندگی‌ها در عرصه سلامت در قم جبران شود.

وی گفت: 5 هزار نفر در حوزه‌ های مختلف بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قم دخیل هستند و با همکاری همگان در راستای بهبود خدمات رسانی به استان تلاش شد و در راستای اصلاح زیرساخت‌ های معیوب بهداشت و درمان استان به ‌عنوان یک اولویت فعالیت ها در دستور کار قرار گرفت.

دکتر ایرانی خواه گفت: توسعه زیرساخت‌ های بیمارستانی و ارتقای سطح بهداشتی و همچنین ایجاد عدالت در حوزه بهداشت و درمان مورد تاکید قرار گرفت و از سوی دیگر ارائه خدمات به دورترین نقاط استان به عنوان اولویت بود.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح بارقه امیدی برای تحول در زیرساخت ‌های بهداشت و درمان، ایجاد کرد.

وی گفت: در ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت، 800 تخت دولتی در استان وجود داشت که اغلب آنها معیوب بود و با برنامه ریزی صورت گرفته از فرصت طرح تحول استفاده و در راستای بهبود این وضعیت تلاش شد.

وی با اشاره به اتمام عملیات اجرایی دو بیمارستان فرقانی و شهدا گفت: در این زمینه برنامه ریزی ها انجام و با وجود مشکلات، هر دو بیمارستان به بهره برداری رسید و کلنگ احداث بیمارستان هزار تختخوابی نیز به زمین زده شد.

دکتر ایرانی خواه با قدردانی از تلاش های خیرین حوزه سلامت گفت: در این زمینه نیز از ظرفیت آنها استفاده و با حمایت خیرین استان، بیمارستان امیرالمومنین(ع) در مجموعه بیمارستانی شهید بهشتی به ‌زودی تکمیل و به بهره برداری می رسد.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به دایر شدن دانشکده سلامت و دین گفت: این موضوع از جمله ماموریت های مهم استان بود که در سال ‌های اخیر رشته ‌های تخصصی متناسب با ظرفیت ‌های این استان در دانشگاه توسعه یافته است.

وی ضمن تبریک به دکتر قدیر به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: دکتر قدیر از چهره های ارزشمند و حاذق استان است که با همت و تلاشی که دارند کارهای زمین‌مانده در حوزه بهداشت و درمان را ساماندهی خواهند کرد.

*حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه سلامت
دکتر محمدرضا قدیر نیز در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: یکی از موضوعات مهم توجه و حمایت از بخش خصوصی است که در دستور کار داشته و تلاش می کنیم تا با تمام توان در این زمینه گام برداریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: باید از سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی حمایت کرد و از مانع‌تراشی در این مسیر به‌طور جد اجتناب شود.

وی با تاکید بر گسترش روحیه نشاط و شادابی گفت: مهمترین معضل نظام سلامت بی‌انگیزگی نیروهای انسانی است و می کوشیم تا در این راستا گام برداشته و بی انگیزگی در دوره جدید از بین برود.

دکتر قدیر ارتقای کیفیت آموزش، رسیدگی به امور رفاهی، ساماندهی بهینه منابع و جذب منابع جدید، افزایش بهره‌وری بیمارستان ‌ها، بهینه‌سازی اورژانس و... را از جمله اولویت ها در برنامه های کاری عنوان کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: با تمامی مسائل حوزه بهداشت و درمان آگاهی کامل دارم و سعی خواهیم کرد با همکاری همگان در راستای رفع مشکلات بکوشیم.

وی به طلب دانشگاه علوم پزشکی قم از سازمان های بیمه گر اشاره کرد و گفت: 180 میلیارد تومان دانشگاه علوم پزشکی قم از این سازمان ها طلب دارد که امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته این مطالبات پرداخت شود.

در پایان این مراسم از خدمات دکتر ایرانی خواه تجلیل و دکتر قدیر به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم معرفی شد.

 

 


١٣:٤٣ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٣٣٥٧٧    /    تعداد نمایش : ٦٨