چاپ        ارسال به دوست

کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم برگزار شد

کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم برگزار شد

 

 

کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم برگزار شد

 

مطالبات بیمارستان های دولتی قم از سازمان های بیمه گر به حدود 120 میلیارد تومان رسید


اجرای طرح ملی بررسی شیوع ناباروری در قم


کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قم با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار قم و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و جمعی از مدیران استان در استانداری قم برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه به موضوع طلب بیمارستان های دولتی از سازمان های بیمه گر اشاره کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی 72 میلیارد تومان و بیمه سلامت نیز 46 میلیارد تومان به مراکز بیمارستان های دولتی قم بدهکار هستند که امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته و کمک استانداری، بخشی از این مطالبات پرداخت شود.


وی گفت: در این راستا مکاتباتی انجام و با مسئولان سازمان های بیمه نیز گفتگو شده و نیاز است به منظور خدمات رسانی بهتر و پرداخت مطالبات پزشکان و پرستاران و کادر بیمارستانی، این بدهی ها پرداخت شود.


دکتر بیژن سلیمان پور معاون سیاسی امنیتی استاندار قم نیز در این جلسه، برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: توجه به امنیت غذایی امر غیر قابل انکار است و باید همه بکوشند تا این امنیت تامین شود.


وی با اشاره به اهمیت پرداخت مطالبات به مراکز درمانی گفت: مراکز بیمارستانی دولتی قم برای تامین نیازهای خود، باید هزینه کنند که این امر مستلزم آن است که بیمه ها مطالبات بیمارستان ها را پرداخت تا آنها نیز بتوانند خدمات رسانی مطلوبی داشته باشند.


شایان ذکر است در این کارگروه طرح ملی بررسی شیوع ناباروری در استان قم مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا در استان قم نیز این طرح برای 25 آبان از زنان ایرانی 15 تا 49 سال اجرایی شود.


١٣:٠٥ - يکشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٣٤٢٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٩